http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Bezdomni wyremontowali klasy w SP 5!

Wyróżniony Bezdomni wyremontowali klasy w SP 5!

Wczoraj uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 5 w Gnieźnie podziękowali bezdomnym ze Stowarzyszenia „Dom” i Ośrodka „Pomocna Przystań” za remont klas w SP 5. Podziękowania przekazano prezesowi Marianowi Wierzbickiemu i sekretarzowi Marii Chwiałkowskiej-Grygiel.


Już od dziesięciu lat Powiatowe Stowarzyszenie „Dom” i bezdomni z Ośrodka „Pomocna Przystań” bardzo chętnie angażują się w pomaganie dzieciom i ich rodzinom. - Od lat organizowane są festyny rodzinne, pomagamy dzieciom w szkołach realizując wiele programów dla dzieci z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym, współpracujemy ze świetlicami, przedszkolami oraz Domem Samotnej Matki z Dzieckiem – mówi Maria Chwiałkowska-Grygiel.

Jak dodaje M. Chwiałkowska-Grygiel, od 5 lat bardzo dobrze układa się współpraca ze Szkołą Podstawową nr 5 im. Arkadego Fidlera. - Gościliśmy wielokrotnie w naszym ośrodku przy ul. Kawiary uczniów wraz z prężnie działającym samorządem szkolnym. Wiosną tego roku nasi podopieczni brali aktywny udział w prezentowaniu dzieciom różnych zawodów i umiejętności rzemieślniczych – podkreśla.

Członkowie Stowarzyszenia „Dom” miło wspominają wykonanie przez nich prac murarskich pod duży „mural” na terenie szkoły, namalowany potem przez dzieci. Dzięki tej współpracy wywiązała się prawdziwa przyjaźń. - Kiedy zatem nauczycielka szkoły pani Marta Skrzydlewska zwróciła się do nas z prośbą o pomoc w remoncie dwóch sal lekcyjnych, nasi panowie z ochotą przystąpili do prac remontowych. Oczyszczono i pomalowano ściany, położono kafelki. I to wszystko w niecałe 3 dni. Remont przeprowadzili panowie Jan Szepański, Zbigniew Gacka, Mirek Kasprzyk, a organizacyjnie pomagał Tadeusz Waraczewski – zaznacza M. Chwiałkowska-Grygiel.

Wczoraj członkowie Stowarzyszenia „Dom” zostali zaproszeni na sympatyczną uroczystość, podczas której dzieci, rodzice i nauczyciele wraz z dyrektor Hanną Kowalską wręczyli członkom Stowarzyszenia piękne dyplomy, a dzieci i rodzice z klasy 4a wraz ze swoja wychowawczynią Agnieszką Jania przygotowali piękne podziękowanie i pyszny słodki poczęstunek. - Było nam bardzo miło a dyplomy i podziękowanie ozdobią sale w Ośrodku „Pomocna Przystań” - dodaje sekretarz Stowarzyszenia „Dom”.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.