http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Koła Emerytów i Rencistów ZSP nr 2 działa już 15 lat!

Wyróżniony Koła Emerytów i Rencistów ZSP nr 2 działa już 15 lat!

Za nami rok 2017. Był to rok szczególny dla Koła Emerytów i Rencistów Zespołu Szkół Ponadgimanzjalnych nr 2 w Gnieźnie, ponieważ obchodziło ono 15-lecie działalności. Te 15 lat to czas wielu przedsięwzięć, wyjazdów, spotkań i zorganizowanych imprez, którymi można by obdzielić wiele podobnych organizacji. Obecnie koło zrzesza 81 członków.


Jak to się zaczęło?
- W życiu każdego człowieka są chwile spotkań i chwile rozstań. Jedną z przyczyn takich rozstań jest odejście człowieka na emeryturę. Po kilku latach wspólnej pracy ludzie się ze sobą zżywają. W konsekwencji tego po pewnym okresie odczuwają potrzebę spotkania się ze sobą, porozmawiania. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, grupa inicjatywna w składzie: Bogusia Pałasik, Jasiu Bartoszak, Olek Jarzembowski i Kasiu Kuszak postanowiła utworzyć przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie (d. ZSZ nr 2) Koło Emerytów. Pierwsze nasze spotkanie organizacyjne odbędzie się w czytelni Szkoły dna 7.11.2002 (czwartek) o godz. 16.00 na które serdecznie Pana/ią zapraszamy – czytamy w zaproszeniu wystosowanym 22 października 2002 r., pod którym podpisał się Jan Bartoszak.

Tym sposobem rozpoczęła się – trwająca już 15 lat – historia Koła Emerytów i Rencistów Zespołu Szkół Ponadgimanzjalnych nr 2 w Gnieźnie.

Do pierwszego Zarządu Koła, wybranego 7 listopada 2002 r. weszli: Jan Bartoszak – prezes i członkowie zarządu: Bogumiła Pałasik, Aleksander Jarzembowski i Kazimierz Kuszak. Koło liczyło wówczas 61 członków.

Działo się wiele...
Przez te 15 lat Koło aktywnie włączyło się w życie szkoły, jak i zorganizowało wiele imprez dla swoich członków. Były to m.in. spotkania opłatkowe, wyjazdy do kina, teatru opery i operetki, czy na koncerty do filharmonii. Łącznie od 2003 roku, w ramach „Wyjazdów na kulturę” członkowie Koła obecni byli na 28 muzycznych przedsięwzięciach. Były też organizowane okolicznościowe święta jak Dzień Kobiet i Dzień Nauczyciela.

Poznawali Polskę i Europę
Szczególne miejsce w działalności Koła zajmują wycieczki turystyczno-krajoznawcze do najciekawszych miejsc w Polsce i Europie. Przez te 15 lat członkowie Koła byli m.in. w Bieszczadach, Łańcucie, Zamościu, Ciechocinku, Toruniu, Gdańsku, Puszczy Białowieskiej, Wrocławiu, Gołuchowie, Kaliszu, Opatowie, Sandomierzu, Kazimierzu Dolnym, Kielcach, Inowrocławiu, Krakowie, Wadowicach, Szczecinie, Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym, na Kaszubach czy Warszawie ale też we Lwowie, Berlinie, Poczdamie, Paryżu, Pradze, czy Bawarii.

Medal Papieski
Wyjątkową uroczystością dla członków Koła, zorganizowaną 16 października 2006 r., było nadanie szkole imienia Jana Pawła II. W czasie tych obchodów członkowie Koła przekazali do Szkolnej Izby Pamięci, Medal Papieski, który ma być „symbolem serdecznej więzi łączącej nas ze szkołą, z naszym dawnym miejscem pracy” - czytamy w liście skierowanym do społeczności ZSP nr 2.

Wszystkie najważniejsze wydarzenia z życia Koła z lat 2002 – 2012 utrwalone są w Kronice Koła, która liczy już dwa segregatory! Kronikę prowadziła Janina Skórnicka.

Obecnie Koła Emerytów i Rencistów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie zrzesza 81 członków, a na jego czele – od 2013 roku (gdy z funkcji prezesa zrezygnował Jan Bartoszak) – stoi Ryszard Zamiara.

W planach na 2018 rok i kolejne lata, Koło ma wiele ciekawych przedsięwzięć.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.