http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

PWSZ to uczelnia na bardzo wysokim poziomie

Wyróżniony PWSZ to uczelnia na bardzo wysokim poziomie

Nauczycieli mieli wymagających, ale traktowali ich jako dobrych specjalistów, przed którymi musieli się tylko wykazać. Dziś podziękowali im za wspólnie spędzone godziny podczas wykładów i zajęć praktycznych. Świeżo upieczeni i przyszli inżynierowie gnieźnieńskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej właśnie otrzymali absolutorium.


Dzisiejsze, wczesne sobotnie popołudnie było okazją, by udzielić absolutorium absolwentom studiów inżynierskich w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gnieźnie. Uroczystość odbyła się tym razem w auli Centrum Edukacyjno-Formacyjnego na terenie seminarium duchownego. Uczestniczyli w niej zarówno studenci i ich rodziny oraz goście, wśród których zasiadł m. in. Bogdan Trepiński, były prezydent Gniezna, za którego kadencji uczelnię założono.

- Absolutorium otrzymuje dzisiaj 56 naszych absolwentów ze studiów inżynierskich, na pięciu kierunkach: transport, informatyka, telekomunikacja, inżynieria środowiska, zarządzanie i inżynieria produkcji – mówi prof. Janusz Wiśniewski, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie, który podkreśla, że absolwenci tej uczelni niemalże w stu procentach znajdują sobie pracę. – Mają drogę otwartą do dalszego studiowania na studiach magisterskich, a potem do dalszych awansów zawodowych. Ja im życzę dzisiaj, żeby tworzyli to, co jest dobre, piękne i szlachetne. To są ludzie najlepiej wykształceni w swoim roczniku i na nich ciąży określona odpowiedzialność, zarówno kształtowania świadomości odpowiedniej, jak również propagowania wartości solidnego poznańskiego etosu pracy, by ciągle się nas postrzegało, jako tych, którzy dobrze pracują – dodaje prof. Wiśniewski.

Najlepsi otrzymali z rąk rektora nagrody i wyróżnienia. – Dla nas to jest ważny moment, bo kończymy taki ważny etap życia, czyli pierwszy stopień studiów i tytuł inżyniera, który jest dziś bardzo pożądany, to dla nas wielki zaszczyt i wielka przyjemność być tutaj. To dla nas duża szansa, żeby tworzyć w przyszłości lepszą Polskę – zauważa Marcin Burzyński, który zamierza kontynuować swoją naukę na studiach magisterskich na Politechnice Poznańskiej.

A jak oceniają PWSZ w Gnieźnie? – To jest uczelnia na bardzo wysokim poziomie. Najbardziej zapadła nam w pamięci pierwszy rok oraz pierwsza sesja egzaminacyjne i ten stres, który wówczas nam towarzyszył. Najtrudniejsze były chyba: fizyka, statystyka i matematyka – mówi Nadia Kosicka, absolwentka kierunku Zarządzania i Inżynierii Produkcji. - Wykładowcy byli dość wymagający, ale byli jednocześnie specjalistami, którzy przygotowali nas odpowiednio, a my musieliśmy tylko wykazać to na egzaminach – dopowiada M. Burzyński.

- Życzę wam drodzy absolwenci, abyście z entuzjazmem kroczyli przez życie, wytrwale dążyli do wytyczonych celów, nigdy się nie poddawali mimo trudności, jakie na pewno się pojawią i śmiało sięgali po swoje marzenia, abyście kiedyś, spoglądając wstecz czuli dumę i spełnienie ze swoich decyzji życiowych – życzy swoim studentom prof. Sławomir Binkowski, prorektor ds. studiów w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gnieźnie. – Jestem przekonany, że marzenia są początkiem wielkich czynów i liczę na to, że nie zabraknie wam odwagi, by ich dokonać. Każdy z was ma inną odrębną historię, której kolejny rozdział zaczyna się dziś i to od was zależy, co się w nim znajdzie. Niech każdy z was wytyczy sobie własną drogę, żyjcie powoli, nie poddawajcie się modzie świata współczesnego na życie w biegu. Znajdźcie czas, aby życie smakować i aby poznawać wszystkie jego walory. Pamiętajcie, aby wasze wszystkie działania prowadziły do traktowania każdego człowieka jako podmiotu, a nigdy przedmiotu i aby zawsze człowiek był celem waszych działań – radzi prof. Binkowski.

Życzenia absolwentom złożyli również: Tomasz Budasz – prezydent Gniezna, Marcin Makohoński – dyrektor Wydziału Promocji, Kultury, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz senator Robert Gaweł i poseł Paweł Arndt, a także przedstawiciele rady miejskiej i powiatowej.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.