http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

WOŚP z rekordem! Czy będzie też Pokojowa Nagroda Nobla?

Wyróżniony WOŚP z rekordem! Czy będzie też Pokojowa Nagroda Nobla?

Znów możemy pochwalić się rekordem, co jest wspólnym sukcesem wszystkich naszych mieszkańców. W środowe przedpołudnie sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gnieźnie ogłosił końcową sumę zebranych pieniędzy na rzecz wyrównywania poziomu w leczeniu noworodków. Na koniec ogłoszono też nowinę, że akcja została wreszcie zgłoszona do Pokojowej Nagrody Nobla, co z entuzjazmem przyjęli jej patroni.


Nigdy nie jest wiadomo, ilu ich było, jest znany natomiast cały efekt otworzonych przez nich serc. Dziś podsumowano zbiórkę pieniędzy przeprowadzonych w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całym powiecie gnieźnieńskim. – Nie liczymy na rekordy, ale padł rekord, tego nie da się ukryć, bo zebraliśmy mega wielką kwotę 221133,31 – mówi Kazimierz „Tinkers” Kubów, szef sztabu WOŚP w Gnieźnie. Pieniądze do puszek kwestorskich w samym Gnieźnie zbierało ok. 230 wolontariuszy. – Nasi wolontariusze przeprowadzili tę zbiórkę bez żadnych zakłóceń, a zebrane pieniądze w całości trafiły tam, gdzie trzeba, czyli do banku. Nie wydarzyło się nic, bo by można definiować, że coś wymknęło się spod naszej kontroli, a to dla nas jest zawsze cel najważniejszy – podkreśla K. Kubów.

 – Dziś dziękujemy tak naprawdę ludziom dobrej woli, którzy tego dnia robili wszystko, żeby ten finał wypadł jak najlepiej. Przede wszystkim podziękowania się należą mieszkańcom miasta i powiatu, bo to oni wkładali pieniądze do tych skarbonek i to oni byli najistotniejsi w tym dniu. Słowa uznania oczywiście należą się też naszym wolontariuszom, bez których to by nie odbyło i sponsorom, którzy byli hojni i dzięki którym ta kwota końcowa jest taka, a nie inna, ale również naszym wspaniałym partnerom, czyli prezydentowi oraz staroście gnieźnieńskiemu – dodaje K. Kubów.

Dziś również ogłoszono, że akcja została wreszcie zgłoszona do Pokojowej Nagrody Nobla, co z entuzjazmem przyjęli również jej patroni. – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, to są otwarte serca, niezależnie od podziałów politycznych, miejsca zamieszkania, wieku, płci czy jakiekolwiek byśmy inne kryteria wprowadzili. Wszyscy wspomagamy, wszyscy gramy i chcemy zawsze, abyśmy mieli jak najwyższą kwotę dla naszych dzieciaków, co się znów udało. Ta orkiestra gra co roku i wspomaga każdy rząd, jakikolwiek on jest, w wyposażaniu szpitali i domów opieki. Taka jest sytuacja i będzie pewnie nadal, że te potrzeby są zawsze ogromne, a służba zdrowia chyba nigdzie nie jest doskonała i trzeba ją wspomagać – zauważa Tomasz Budasz, prezydent Gniezna.

Gnieźnieński samorządy, miejski i powiatowy, całą akcję wsparły nie tylko mentalnie, ale również w kwestiach organizacyjnych. – To dla nas pewien obowiązek, że musimy włączać się do takich inicjatyw, by dawać możliwość zrealizowania się pewnym osobom w tego typu akcjach. To widzimy najczęściej w przekazach medialnych, że są w Polsce ludzie, którzy chcą być tymi wolontariuszami i oni czekają na ten jeden dzień w roku, w którym poświęcają całą swoją energię na to, aby móc pomagać innym osobom i to jest niezwykłe – twierdzi Jerzy Berlik, wicestarosta gnieźnieński.

Dziś przekazano wolontariuszom specjalne podziękowania. - Ja chyba dziś mogę powiedzieć, że z każdym rokiem przy okazji WOŚP-u rośnie poziom wzruszenia i dla mnie oczywiście są ważne te pieniądze, które zbieramy, ale to co powtarzam z uporem maniaka, że jest dla mnie zaszczytem i wielką przyjemnością w tym dniu być wśród tych ludzi, którzy mają otwarte serca i otwarte głowy i są przyjaźni. Ktokolwiek natomiast jest sceptyczny w stosunku do tej akcji, to zapraszam za rok, żeby zobaczył atmosferę i być może poczuje to, bo jest w człowieku takie poczucie, że warto to robić, my to wiemy – podsumowuje Grzegorz Reszko, dyrektor Centrum Kultury eSTeDe w Gnieźnie, w którym rokrocznie ma siedzibę sztab WOŚP w Gnieźnie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.