http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Półkolonie w Łubowie z wątkiem detektywistycznym w tle

Wyróżniony Półkolonie w Łubowie z wątkiem detektywistycznym w tle

Jak co roku Dom Kultury w Łubowie wyszedł na wprost oczekiwaniom najmłodszych mieszkańców gminy proponując im różnorodne i ciekawe zajęcia oraz warsztaty w czasie ferii zimowych.


- Pierwszego dnia półkolonii, w poniedziałek, gościliśmy panią z pracowni Chono Tu, z warsztatami „skrzacie domki”, miniaturowe lampiony. Domki pozostawione do wyschnięcia, zostały pomalowanie przez dzieci w środę - wtedy też maluchy miały okazję do pozbycia się nadmiaru energii podczas zajęć ruchowych i integrujących – mówi Agnieszka Gadzińska z Domu Kultury w Łubowie.

Dzieci przeżyły też przygodę detektywistyczną. Scenariusz kolejnego spotkania, oparto o treść książki Martina Wildmarka „Tajemnica mody” z serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” (A. Gadzińska, M. Bugajewska). Dzieciaki bawiły się tego dnia w projektantów mody i wykonały własne projekty fantazyjnych ubrań.

W pewnym momencie do Domu Kultury wkradł się tajemniczy osobnik i ukradł jeden z projektów! Dzieci musiały przeobrazić się w detektywów, potrenować wszystkie zmysły przy pomocy zagadek i zadań, dowiedziały się jak pracuje detektyw. Aby odnaleźć złodzieja musiały stworzyć portret pamięciowy i list gończy. Szczęśliwie sprawca został ujęty a projekt odzyskany.

W czwartek dzieci obejrzały spektakl „Pinokio”, a kolejnym punktem programu były podchody literackie, podczas których dzieci musiały wykonać szereg różnych zadań, związanych z czytelnictwem. Tak jak dzieci z Bullerbyn musiały ustalić i zapamiętać bardzo długą listę zakupów, przygotować rakietę kosmiczną dla przybysza z innej planety i wytłumaczyć mu przy pomocy słownika i encyklopedii kilka trudnych wyrażeń. „Podchody” zakończyły się w... damskiej toalecie, gdzie dzieci spotkały Jęczącą Martę z książek o Harrym Potterze, która miała dla nich zadanie i nagrodę - słodki skarb.

- W piątek zaś odbyło się spotkanie z teatrem kamishibai. Ula Ziober z poznańskiej „Zielonej Grupy”, zaprezentowała dzieciom jawajską baśń pt. „Mahameru i olbrzym z wyspy wulkanów”. Dzieci miały możliwość zobaczenia i dotknięcia jawajskiej lalki teatralnej, oraz wykonania teatrzyku do charakterystycznego dla tej części świata teatrzyku cieni. Kamishibai cieszy się dużą popularnością wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy – dodaje A. Gadzińska.

Ostatnio zmienianywtorek, 20 luty 2018 23:14

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.