http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Gnieźnieńskie króliki niebawem na ulicach

Wyróżniony Gnieźnieńskie króliki niebawem na ulicach

Sporo hejtu, z zasady o podłożu politycznym, wylało się na pomysł specyficznego przewodnika po Gnieźnie. Trakt Królewski, postrzegany przez fachowców od turystyki jako pierwsze od lat namacalne działanie dla podniesienia atrakcyjności Starego Miasta - tym, którzy jednak nie widzieli projektów - a już na pewno nie widzieli efektu - często przeszkadza wizja niewielkich zabawnych królików z brązu.


Króliki w żadem sposób nie mają zastępować królów, będą raczej przewodnikami, których poszukiwanie wyznaczy trasę. Trasę na, której znajdą się już normalnej wielkości pomniki 5 koronowanych w Gnieźnie królów, oraz rzeźby przedstawiające legendy gnieźnieńskie.

Dziś pierwsze dwa gotowe króliki Kolejarza i Powstańca Wielkopolskiego pokazał Teleexpress, jako pierwsi w Gnieźnie pokazujemy je także my i Telewizja Gniezno. Oprócz dwóch wycyzelowanych królików, powstało ich jeszcze kilka, między innymi woj, skryba i murarz. Jest też już gotowa rzeźba związana z legendą o Piaście. Powoli powstają też części pomników królów.

Posagi królików powstają metodą wosku traconego, inaczej przygotowywane są formy rzeźb koronowanych głów. Pierwsze brązowe figurki staną na gnieźnieńskich ulicach jak tylko pogoda pozwoli na montaż. Poniżej fotoreportaż z wizyty w pracowni odlewniczej Barbary i Juliusza Kwiecińskich w Pleszewie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.