http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Pomóż zbierać nakrętki!

Wyróżniony Pomóż zbierać nakrętki!

Stowarzyszenie MAKI, które prowadzi Dom Tęcza w Gnieźnie pragnie zorganizować pierwszy dłuższy wyjazd swoich podopiecznych nad morze. Przedsięwzięcie jest akcją dosyć kosztowną dla ośrodka, za którą trzeba zapłacić ok. 12 tysięcy złotych. W spełnieniu tego marzenia pomóc może każdy, w bardzo prosty sposób.


Do Domu Tęcza uczęszcza na zajęcia dziennie 30 osób dorosłych z intelektualną niepełnosprawnością. W planach ośrodka jest dłuższa wycieczka nad morze, którą już zaplanowano. Ma się ona odbyć w pierwszej połowie maja, a celem podróży będzie miejscowość Jarosławiec. Do szczęścia brakuje niewiele, bo aby sprawę wyjazdu doprowadzić do finału potrzeba już tylko niewielkiej ilości środków. – Liczymy mocno na pomoc gnieźnian, która będzie polegała na zbieraniu plastikowych nakrętek wszelkiego rodzaju. Prowadzimy taką akcję nie po raz pierwszy i tym razem też musi się udać – mówi Magdalena Szot, kierownik Domu Tęcza w Gnieźnie.

- Nasza tegoroczna zbiórka nakrętek posłuży do sfinansowania wyjazdu niepełnosprawnych intelektualnie uczestników Domu Tęcza. Pragniemy, aby spędzili oni kilka dni w nadmorskim Jarosławcu, wyjazd planowany jest w dniach 8-11 maja. Dla niektórych z nich będzie to jedyna okazja, by choć przez ten krótki okres poczuć się jak zwykli pełnosprawni dorośli, wyjeżdżający na wakacje ze swoimi przyjaciółmi – dodaje M. Szot.

By spełnić to marzenie potrzebnych jest jeszcze 3,5 tony nakrętek, w celu opłacenia przejazdu autokarem całej grupy wraz z opiekunami. - Do tej pory dzięki takim akcjom i przede wszystkim dobrym sercom otaczających nas ludzi, którym nie jest obojętny los niepełnosprawnych, udało się nam już kiedyś w małej części dofinansować jednodniowy wyjazd do Gdyni i przed rokiem krótką wycieczkę nad jezioro w Wilczynie – opowiada kierowniczka Domu Tęcza.

- Mamy nadzieję, że nieocenioną pomocą naszych mieszkańców uda się nam osiągnąć ten cel, o którym teraz marzymy. Osoby, które pragną w ten sposób wesprzeć naszą akcję zapraszamy do siedziby  naszego stowarzyszenia przy ulicy Sikorskiego 12 w Gnieźnie, tj. budynek po dawnej bibliotece, w godz. 7.00 – 15.00 a w przypadku zebranie większej ilości nakrętek jest możliwość odbioru osobistego. Wystarczy do nas zadzwonić: 61-223-11-90 lub 793-368-672 – informuje M. Szot.

Przypominamy, że można zbierać nakrętki po butelkach i kartonikach oraz detergentach i innych opakowań z gwintowanym zamknięciem z tworzywa plastikowego. Cała akcja będzie prowadzona do końca kwietnia.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.