http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Shakin' Dudi na otwarcie KFA!

Wyróżniony Shakin' Dudi na otwarcie KFA!

To ma być lato pełne atrakcji artystycznych. Rusza Królewski Festiwal Artystyczny, którego program dokładnie już rozpisano na 13 kolejnych weekendów. Na początek zaplanowano w Gnieźnie koncert Shakin' Dudiego, będący jednoczesną inauguracją Strefy Kibica piłkarskiego Mundialu 2018 w Rosji.


Jednym z dużych koncertów plenerowych będzie właśnie wspomniany występ Shakin' Dudiego, który został zaplanowany na piątek, 14 czerwca od godz. 20.00 na Placu Świętego Wojciecha  w Gnieźnie. – Tegoroczne lato będzie bogatsze w wydarzenia i jest to związane z trzema rzeczami, po pierwsze niebawem rusza Strefa Kibica, o której będziemy mówić szerzej za kilka dni, dwa: koncerty w ramach KFA i trzy: otwarcie hali widowiskowo-sportowej we wrześniu, czyli za trzy miesiące – zapowiada Tomasz Budasz, prezydent Gniezna, który zaprosił dziś wszystkich mieszkańców na najbliższe wydarzenie, czyli Koncert Otwarcia. – Shakin' Dudi to jest na pewno dobrze wszystkim znany bluesman, szef festiwalu Rava Blues i ktoś, kto kiedyś śpiewał takie przeboje, jak: „Au sza la la la” czy „O! Ziuta”. Myślę, że dziś młodzież też nuci sobie te piosenki, a więc ten taki spokojny rock’n’roll połączony ze swingiem powinien przypaść do gustu. Wcześniej zapraszamy do Strefy Kibica, bo tam będą miały już miejsce sportowe wydarzenia – dodaje prezydent.

Tydzień później będzie Kino Letnie i Gamma Festiwal, a pod koniec czerwca otwarcie wystawy plenerowej „Gnieźnianie AD 2018”. – W sumie zaplanowaliśmy ok. 50 imprez i jak wcześniej informowaliśmy o tych głównych gwiazdach, tak jak: Enej, Natalia Nykiel, O.S.T.R czy Grzegorz Hyży, to dzisiaj dołączamy pełen program ze stałymi jego punktami. Nie zapominamy o Koronacji Królewskiej w ostatni weekend lipca (28-29) i idziemy krok dalej z tym mappingiem, co było chyba największym zaskoczeniem w roku poprzednim i bardzo spodobało się naszym mieszkańcom – mówi T. Budasz.

Oprócz wymienionych, warte uwagi są też inne wydarzenia, tj. Festiwal Kultury Hip-Hop (6-7 lipca), Przeglądem Piosenki Żeglarskiej (21-22 lipca), Gnieźnieńskie Spotkania Teatralne (17-19 sierpnia), Weekend Grajków Ulicznych (25-26 sierpnia).

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.