http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Kalejdoskop Talentów rozstrzygnięty! Znamy nazwiska zwycięzców!

Wyróżniony Kalejdoskop Talentów rozstrzygnięty! Znamy nazwiska zwycięzców!

Jednym świeciło w oczy słońce, a innym do rytmu przygrywały krople deszczu. W towarzystwie dość kapryśnej pogody przebiegała tegoroczna VII edycja Kalejdoskopu Talentów. Finalistów konkursu wyłoniono w eliminacjach, które odbyły się jesienią i na wiosnę w Miejskim Ośrodku Kultury.


Od kilku już lat występujących w koncercie finałowym Kalejdoskopu Talentów podzielono na dwie grupy wiekowe, tj. dzieci do 10 lat i osoby powyżej 11 lat. W tym roku o główną nagrodą, czyli voucher o wartości 500 złotych powalczyło 17 uczestników, których występy oceniało jury konkursu w składzie: Kajetan Święcichowski (producent muzyczny), Tadeusz Witt z zespołu Manufaktura  Dixie Band i instruktorki z MOK-u, Iwona Piechocka-Jóźwiak oraz Paulina Lewandowska. – Jako jurorzy tez doczekaliśmy tego finału, z czego ja się cieszę, bo poziom uczestników jest naprawdę bardzo wysoki – zauważa Tadeusz Witt z zespołu Manufaktura Dixie Band, który ufundował swoją nagrodę w wysokości 250 złotych, a podczas obrad komisji zdecydował się przyznać dodatkowo kolejne wyróżnienie. – Oceniamy wszystko, czyli postawę na scenie, głos, emisję, cyrkulację oddechem, trochę aktorstwo i całe wykonanie pod względem merytorycznym, czyli typowo muzycznym. Ja sam kiedyś zaczynałem, jak byłem małym chłopcem i uczyłem się grać na gitarze, a potem miałem zespół muzyczny i zawsze, gdy mogę, to młodym artystom pomagam, a nawet czasami sponsoruję, żeby motywować i trochę podnieść im do góry tę poprzeczkę – dodaje T. Witt.   

I choć niektórzy występowali w strugach deszczu, a inni mieli więcej szczęścia, bo świeciło im słońce, tak każdy z tych młodych artystów dziś stanął na wysokości swojego zadanie, co potwierdzają też inni oceniający. Fantastyczny występ zaliczyła 15-letnia Jolanta Piątkiewicz, która sięgnęła po piosenkę z musicalu i wszystkie jej partie wyśpiewała niczym gwiazda, bez fałszu, mimo zmiennej dynamiki tego utworu. – Tak mnie jakoś wzięło ostatnio na teatralne piosenki i po prostu lubię sobie tak trochę od czasu do czasu coś odgrywać. To jest piosenka „Dobrą być nie popłaca” z musicalu Weekend, ale przetłumaczoną na język polski. Usłyszałam kiedyś tę piosenkę w domu, w internecie i zaczęłam to sobie śpiewać, a mama, jak usłyszała, to mi powiedziała, że muszę z tą piosenką iść na konkurs. Przygotowywałam się długo do tego występu i wyszło wszystko, więc jestem zadowolona – mówi Jolanta Piątkiewicz.

To dla niej właśnie Tadeusz Witt postanowił ufundować dodatkowe wyróżnienie i nagrodę pieniężną w wysokości 100 złotych, by docenić i zmotywować ten młody talent. – Jak skończyłam te 10 lat, to tam gdzieś w szkole śpiewałam już trochę i na różnych akademiach występowałam. Chciałabym kiedyś wystąpić w takim musicalu prawdziwym w teatrze i tam zaśpiewać, to jest moje marzenie – przyznaje J. Piątkiewicz.  

W kategorii dzieci do 10 lat zwyciężyła Sandra Wawer, do której trafił voucher na kurs językowy w Empik School, na drugim i trzecim miejscu uplasowali się kolejno Julia Siwka i Dawid Dziel. W kategorii dla starszych uczestników wygrał tancerz – Bartosz Szczygielski, do którego trafił voucher o wartości 500 złotych. Na drugim miejscu była Alicja Libert, która otrzymała voucher o wartości 250 złotych od zespołu Manufaktura Dixie Band. Trzecie miejsce przypadło zespołowi rockowemu Pigs Might Fly, który zaproszono na sesje nagraniową do Hurtowni Dźwięku Kajetana Święcichowskiego.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.