http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Trwa akcja „Rodacy - Bohaterom”!

Wyróżniony Trwa akcja „Rodacy - Bohaterom”!

W Gnieźnie trwa zorganizowana po raz dziewiąty akcja „Rodacy – Bohaterom” organizowane wspólnie z Fundacją Odra-Niemen. – Celem akcji jest zbiórka artykułów żywnościowych dla polskich kombatantów oraz Sybiraków mieszkających na terenach Kresów – mówi Paweł Ruszkiewicz, koordynator akcji w Gnieźnie. Paczki trafią do naszych Rodaków na Wschodzie.


- To już dziewiąty raz, kiedy to gnieźnianie wraz ze wparciem dobrych ludzi z Poznania, Pobiedzisk i Bydgoszczy, organizują zbiórkę i wyjazd z paczkami świątecznymi dla polskich kombatantów, Sybiraków, osób starszych i samotnych, mieszkających na Litwie i Łotwie oraz dla polskich przedszkolaków – mówi Paweł Ruszkiewicz.

Zbiórka darów rozpoczęła się w czwartek, 22 listopada o godzinie 8.00, a zakończy się w niedzielę, 2 grudnia o godzinie 20.00. Dary są zbierane codziennie w godzinach od  8.00 do 20.00 na terenie sklepu „ZIEMOWIT” PSS Społem w Gnieźnie, mieszczącego się przy ul. Roosevelta 92.

- Do paczek dla kombatantów, Sybiraków oraz najbardziej potrzebujących najstarszych Polaków  na Kresach prosimy o przekazywanie produktów o długim terminie ważności np. kawa, herbata, słodycze, mąka, konserwy, makaron, cukier, ryż, kasza, olej itp. Mile będą widziane też kartki z życzeniami na Boże Narodzenie oraz nowe książki dla dzieci – podkreśla P. Ruszkiewicz. - Szczególna prośba o czekolady do paczek dla polskich dzieci ze Szkółki Niedzielnej w Podbrodziu na Litwie oraz z Polskiego Przedszkola w Dyneburgu na Łotwie – dodaje.

Paczki, przygotowane w Gnieźnie, trafią w dniach 8-13 grudnia do polskich kombatantów, Sybiraków i osób starszych oraz samotnych na Litwie (Wilno, Święciany, Podbrodzie) oraz na Łotwie (Dyneburg, Krasław, Ryga).

Akcję zbiórki oraz wyjazd z paczkami na Kresy organizują: Paweł Ruszkiewicz, Alicja Skakuj, Eugeniusz Wolek, Stowarzyszenie Odra Niemen oraz wolontariusze ze SP nr7 w Gnieźnie przy ul. Paczkowskiego 13.

Za pomoc w organizacji zbiórki dziękujemy następującym instytucjom: PSS Społem Gniezno, Drukarnia Majorczyk Gniezno oraz Szkoła Podstawowa nr 7 w Gnieźnie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.