http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Nowoczesna hala widowiskowo-sportowa w Czerniejewie nabiera kształtów!

Wyróżniony Nowoczesna hala widowiskowo-sportowa w Czerniejewie nabiera kształtów!

Do końca czerwca 2019 r. zostanie wybudowana nowoczesna hala widowiskowo-sportowa w Czerniejewie, znajdująca się przy miejscowym Zespole Szkół Publicznych. Koszt inwestycji zamknie się w kwocie 9 mln złotych. Hala oficjalnie zostanie oddana do użytku wraz z nowym rokiem szkolnym, czyli na początku września 2019 r.


Jednym z najważniejszych zadań, które przed 4 lata, obejmując urząd burmistrza miasta i gminy Czerniejewo, postawił przed sobą Tadeusz Szymanek, była budowa w Czerniejewie nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej. Jego zdaniem ludziom potrzebne są najróżniejsze formy spędzania wolnego czasu. - Dzisiaj każdy chce żyć i mieszkać godnie, w dobrych warunkach, jednocześnie chce dobrze spędzać wolny czas. Jeżeli chcemy naszych mieszkańców przekonać do tego, że warto tutaj mieszkać, żyć, gospodarować, inwestować, musimy im zapewniać ciekawe i urozmaicone życie społeczno-kulturalne. I hala sportowa jest jednym z tych pomysłów – uważa T. Szymanek.

Czerniejewska hala widowiskowo-sportowa, która powstaje przy Zespole Szkół Publicznych (z którym też będzie połączona specjalnym łącznikiem) ma być kompleksem składającym się z pełnowymiarowych boisk do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, halowej piłki nożnej. W ramach inwestycji powstanie też: siłownia, sauna, salka konferencyjna, salka fitness, bufet, pokój pierwszej pomocy, pokój nauczycieli i trenerów, portiernia, magazyny sprzętu, szatnie, umywalnie, toalety i pomieszczenia porządkowe. Widownia hali przewidziana jest na około 250 miejsc. Wokół hali powstaną też chodniki, drogi, place, bieżnia zewnętrzna i tereny zielone. Wykonawcą hali jest Przedsiębiorstwo Budowlane Produkcyjno Handlowe „HENBUD” Henryk Kaczor z Kłecka.

Do tego – co będzie nowością na skalę naszego powiatu – w ramach hali powstanie boisko do squasha (dyscyplina sportowa polegająca na odbijaniu rakietą piłki o ścianę w sposób, który w maksymalnym stopniu utrudni ponowne odbicie piłki przez przeciwnika). Warto podkreślić, że jest to coraz popularniejsza dyscyplina sportu, szczególnie wśród osób w średnim wieku.

- Hala będzie nas łącznie kosztowała niecałe 9 mln złotych, tak jak było zaplanowane – mówi T. Szymanek. - Na pewno znajdą się jednak dodatkowe koszty, czyli doposażenie obiektu, np. przenośne krzesła, czy przenośna scena – dodaje.

Jak zaznacza T. Szymanek, obecnie inwestycja jest zrealizowana w 60 do 70 proc. Hala ma być ostatecznie wykonana do końca czerwcu 2019 roku. - Dla mnie najważniejszą rzeczą, która wykonaliśmy, to jest bezpieczny parking przy Zespole Szkół Publicznych w Czerniejewie, gdzie dzisiaj mamy 50 miejsc parkingowych i można ze spokojem autobusami podjechać, dzieci wysadzić. To już mamy gotowe – podkreśla.

Wiadomo już, że głównym użytkownikiem hali widowiskowo-sportowej będzie młodzież z Zespołu Szkół Publicznych w Czerniejewie, która będzie tam miała lekcje wychowania fizycznego (podczas tych zajęć hala będzie mogła być podzielona na trzy oddzielne boiska), ale też przedszkolaki i młodzież szkoły w Żydowie. Natomiast popołudniami ma z niej korzystać cała społeczność gminna, ponieważ tam ma się odbywać życie społeczno-kulturalne.

- Inwestycję realizujemy z dużym spokojem, rozłożyliśmy ją na trzy lata. Mówiono mi, dlaczego nie oddaję hali przed wyborami, inni oddali przed wyborami. My natomiast w przyszłym roku będziemy jedynymi którzy oddają wtedy, kiedy ich po prostu na to stać –
zaznacza burmistrz Szymanek.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej wizyty – w towarzystwie burmistrza Tadeusza Szymanka – we wnętrzach powstającej hali widowiskowo-sportowej w Czerniejewie.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 26 listopad 2018 16:02

2 komentarzy

  • Michał
    Michał wtorek, 27, listopad 2018 08:04 Link do komentarza Raportuj

    Zapowiada się piękny obiekt! Oby tak dalej panie burmistrzu!

  • ciekawy
    ciekawy poniedziałek, 26, listopad 2018 13:52 Link do komentarza Raportuj

    Front hali jest naprawdę ładny. Dużo okazalszy niż w Gnieźnie. Podchodząc do "szklanej" frontowej ściany ma się naprawdę wrażenie, jak by się podchodziło pod fronton jakiegoś okazałego teatru lub nowocześniej sali koncertowej. Brawo ! Ale tej ilości miejsc parkingowych, to projektant chyba nie doszacował. Pięćdziesiąt samochodów osobowych po trzy osoby w każdym to 150 osób. A na ile miejsc siedzących planowana jest widownia razem z krzesłami dostawianymi na całej powierzchni parkietu ?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.