http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Choinka „zapłonęła” na Rynku!

Wyróżniony Choinka „zapłonęła” na Rynku!

Na Rynku w Gnieźnie już palą się światełka na choince, a miejskie centrum rozświetla iluminacja świąteczna. Taki klimat ma udzielić się każdemu mieszkańcowi, a atrakcji w najbliższych dniach będzie całe mnóstwo.


W środowe popołudnie miało miejsce uroczyste zapalenie choinki miejskiej i innych elementów iluminacji świątecznej, które rozmieszczono w ramach atrakcji dla najmłodszych. Dzisiejsze spotkanie było dobrą okazją do zrobienia sobie zdjęcia. – Od dziś trwa kolejny Jarmark Świąteczny, który ma zwiastować święta Bożego Narodzenia i mnie cieszy najbardziej, że tak wielu gnieźnian tutaj przychodzi i wspólnie się radujemy. Można nabyć produkty świąteczne, a przy okazji można być tutaj wspólnie przy odpalaniu naszej choinki i dobrze się bawić – mówi Tomasz Budasz, prezydent Gniezna, który wspólnie z dziećmi przy pomocy specjalnego urządzenia zapalił iluminację na choince. – Zdecydowałem, że rezygnujemy w tym roku z fajerwerków, bo wiele osób mówiło, że to jest hałas i że zwierzęta się denerwują, a są tutaj przecież również ze swoimi pupilami. Dziś mamy nowość, to jest pokaz laserowy i mam nadzieję, że to się przyjmie i spodoba, a jeśli tak się stanie, to będziemy to kontynuowali – dodaje T. Budasz.

Dużym zainteresowaniem dziś cieszyła się głównie zjeżdżalnia, na której najmłodsi ześlizgiwali się przy użyciu specjalnych kół zjazdowych. Jutro będzie okazja wzięcia udziału we wspólnych warsztatach zdobienia pierników, w piątek zespoły wokalne z MOK-u pośpiewają kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne, a na sobotę jest zaplanowane rzeźbienie w lodzie.

– Zajmować się tym będzie profesjonalna firma posiadająca uprawnienia i wyrzeźbi ona dla nas dwie postaci nawiązujące do czasu świątecznego – zapowiada Dariusz Pilak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie. – Nie będę dzisiaj zdradzał, co to będzie dokładnie, ale powiem, że to będą figury lodowe, które zostaną z nami tutaj na Rynku tak długo, jak aura pogodowa nam pozwoli na to, bo lód niestety ma  to do siebie, że się topi. Zapraszamy wszystkich w sobotę, ale już w godzinach przedpołudniowych, w jaki sposób te figury lodowe będą powstawały na naszych oczach, będą wykuwane rękami naszych artystów, żeby umilić i upiększyć ten jarmark – zaprasza D. Pilak.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.