Marek Wojciechowski z Pucharem Starosty Gnieźnieńskiego!

W brydża gramy nie tylko towarzysko, lecz przede wszystkim w turniejach i meczach, na których członkowie Polskiego Związku Brydża Sportowego zdobywają punkty klasyfikacyjne tzw. PKL-e. W turniejach  nawet początkująca para ma szanse osiągnąć sukces. W odróżnieniu od szachów, gdzie początkujący gracz nie wygra partii z mistrzem szachowym, para znająca zasady gry w brydża  rozgrywa w ciągu zazwyczaj czterech godzin turniej i może w nim uzyskać bardzo przyzwoity wynik, czasami nawet go wygrać.

Etykiety

Przez Gniezno na Igrzyska do Tokio?

Na przełomie sierpnia i września do Gniezna przyjadą hokeiści starający się awansować na Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku. Tu zostanie rozegrany turniej Hockey Series Open, który stanowi pierwsze eliminacje do finałowej rywalizacji. Cała impreza jest także podszyta pewnym podtekstem, który właśnie zaprowadził organizatorów do Pierwszej Stolicy Polski, gdzie prawie analogiczna sytuacja miała miejsce w 1964 roku.

Etykiety

Trzemesznianki z sukcesami w Poznaniu

Pięć reprezentantek „Kijkowego Trzemeszna” wybrało się w minioną sobotę do Poznania, aby wziąć udział w IV Biegu Walentynkowym. Poza rywalizacją nordic walking na pięciokilometrowym odcinku, w ramach imprezy odbyły się biegi na dystansie 5 i 10 km. Trasy poprowadzono ścieżkami nad jeziorem Rusałka a pokonać je można było indywidualnie lub w parach.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS