http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Udany rok szczypiornistek MKS PR Gniezno

  • Napisane przez Maciej Maciejewski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Udany rok szczypiornistek MKS PR Gniezno

Piłkarki ręczne MKS PR URBiS Gniezno miniony rok zapewne zapamiętają jako udany. Awans ligowy, dobra gra w pucharze i poprawa warunków - tak treningowych, jak i rozgrywanych meczów, czyli korzystanie z nowej hali sportowej. Do tego zgrany duet trenerski: Popek – Solarek.


Piłkarki ręczne MKS PR URBiS Gniezno kończący się rok zapewne uznają za udany. Zespół prowadzony przez trenerski duet Popek – Solarek do końca walczył w pierwszej połowie roku o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Wszystkie mecze były bardzo emocjonujące, przy komplecie publiczności. Rozgrywane były wtedy jeszcze w starej hali sportowej.  Teraz po meczach rozgrywanych w nowej hali dziewczęta zajmują - po pierwszej rundzie - piąte miejsce ze stratą tylko trzech punktów dom lidera. Drużyny z miejsc od 2 do 4 mają tyle samo punktów meczowych wiec czołówka jest bardzo wyrównana.

Tak dobre wyniki ligowe bardzo cieszą wszystkich sympatyków szczypiorniaka w Pierwszej Stolicy Polski. Zaostrza to apetyt na ewentualny awans do Superligi. Wiadomo jednak, że gra w najwyższej klasie rozgrywkowej wiąże się ze znacznie wyższymi finansami. Ale ze potencjał w zespole jest pokazał mecz pucharowy przeciwko Poiotrkovii, co prawda przegramy jedną bramką, ale zapamiętany jako wspaniały emocjonujący pojedynek.

Jednak jak mówią działacze klubowi, teraz trzeba grać dobrze w I lidze, a na Superligę przyjdzie czas. Po za tym zawodniczki MKS-u PR URBIS Gniezno  znakomicie radziły sobie w rozgrywkach juniorskich i młodzieżowych. Było zdobycie Mistrza Wielkopolski w zeszłym sezonie we wszystkich kategoriach wiekowych czyli: dzieci, młodziczka i juniorka młodsza. W rozgrywkach centralnych juniorki młodsze uplasowały się na miejscu 7-8 w Polsce, młodziczka dotarła do 1/8 finału, a zespół dzieci prowadzony przez Roberta Popka zdobył Mistrza Polski Szkół Podstawowych. Aktualnie zespół juniorek  wygrał rozgrywki w Wielkopolsce i w styczniu zaczyna walkę w rozgrywkach centralnych. Juniorki młodsze zajmują  2 miejsce, a w roczniku 2004 prowadzi w tabeli.

Warto też wspomnieć  o dwóch zespołach walczących w kategorii dzieci: MKS Tuzinek i MKS SP 9. Rywalizacja tutaj odbywa się w systemie turniejowym. Jest zatem potencjał i zaplecze dla pierwszego zespołu MKS PR URBiS Gniezno.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.