http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Trzy zwycięstwa drużyn Stelli Niechan Gniezno

  • Napisane przez Maciej Maciejewski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Trzy zwycięstwa drużyn Stelli Niechan Gniezno

Fantastycznie przed własną publicznością zagrały drużyny Stelli Niechan Gniezno. Pojedynki ligowe wygrali tak panowie, jak i zespół żeński.


W meczach II ligi mężczyzn najpierw zespół Stelli  wygrał z KS Wamet Dąbcze 6:4 i Polonią Śmigiel 6:4. Przed tym spotkaniem Stella miała 6 punktów i zajmowała 6 miejsce. Wamet Dąbcze zajmował czwarte miejsce z dorobkiem 8 punktów. Mecz zaczął się źle dla gospodarzy. Po porażce Dawida Balcerzaka z Krzysztofem Mrozkiem 0:3 i Dariusza Sałamaszka z Jakubem Wernerem 1:3 było 0:2. Potem zwycięstwa Jakuba Różaka z Mateuszem Przybyłem 3:2 i Filipa Kujawy z Denisem Bolewiczem 3:0 zrobił się remis. Decydujące o zwycięstwie to wygrane mecze deblowe naszych par: Różak-Sałamaszek i Kujawy- Balcerzaka i Stella objęła prowadzenie 4:2. Kolejne zwycięstwa Balcerzka i Sałamaszka doprowadziły do zwycięstwa. Ostatnie porażki Różaka i Kujawy nie miały wpływu na zwycięstwo.

Niespodzianką, a wręcz sensacją okazało się zwycięstwo nad wiceliderem wzmocnionym doświadczonym liderem Kazimierzem Wiszowatym. Mecz rozpoczął się podobnie jak z Dąbczem od wyniku 0:2 po porażkach Sałamaszka z Wiszowatym i Balcerzaka z Krystianem Łukaszewskim. Potem swoje pojedynki wygrali Jakub Różak z Andrzejem Juszczakiem 3:2 i Filip Kujawa z grającym trenerem Tadeuszem Kozłowskim 3:0. W grach deblowych podział punktów. Świetnie zagrała para: Różak-Sałamaszek pokonując renomowaną i będącą dotychczas bez porażki parę: Wiszowaty-Łukaszewski 3:2. Po grach deblowych był remis 3:3. Kolejne gry to bardzo wyrównane i długie partie. Dawid Balcerzak przegrał z Kozłowskim 2;3, a Dariusz Sałamaszek wygrał 3:2 z Juszczakiem. Było wiec 4:4. Ostatnie gry to stojące na wysokim poziomie widowisko. Filip Kujawa wygrał z dużym szczęściem z Łukaszewiczem 3:2. Ostatni pojedynek liderów był okraszony pięknymi akcjami. Świetnie, agresywnie grający Jakub Różak wygrał 3:1 z Wiszowatym. Po tych sensacyjnych zwycięstwach nasz zespół, który jest najmłodszym w lidze  awansował na czwarte miejsce z dorobkiem 10 punktów.

Również swój mecz pewnie wygrały dziewczyny Stelli z MKS TS Warta Oborniki 7:3. Pewnie swoje pojedynki wygrały: Aleksandra Leśnicka, Agata Klabińska i Zuzanna Lewandowska oraz debel: Klabińska-Lewandowska.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.