MKK zawalił czwartą kwartę

Wyróżniony MKK zawalił czwartą kwartę

Taki mecz nie powinien się przydarzyć koszykarzom Sklep Polski MKK. A jednak stało się. Podopieczni trenera Konowalskiego roztrwonili w czwartej kwarcie to, do czego doszli przez pierwsze trzy części spotkania.

Po koszmarnej czwartej kwarcie, w której koszykarze z Gniezna uzbierali zaledwie siedem punktów przez prawie pięć minut gry nie znajdując drogi do kosza, Sklep Polski MKK przegrał we własnej hali w ramach rozgrywek II ligi PZKosz z AZS-em UMK PBDI Toruń w stosunku 59:78.

Pierwsze trzy kwarty były wyrównaną grą, choć widać było nerwowość w grze gnieźnian. Ale nikt się nie spodziewał tego, co miało miejsce w ostatniej kwarcie. Pierwsze punkty w czwartej kwarcie zdobyli koszykarze z Torunia. Kolejne trafienia należały jednak do graczy MKK Gniezno. W połowie tej odsłony to jednak AZS prowadził 61:57. Na minutę przed końcem meczu  było już 75:57. W ostatecznym rozrachunku AZS UMK PBDI Toruń pokonał Sklep Polski MKK Gniezno w stosunku 78:59. Totalna klapa w ostatniej kwarcie. Szkoda – bo mecz był do wygrania.

Sklep Polski MKK Gniezno – AZS UMK PBDI Toruń 59:78 (23:23, 13:14, 16:17, 7:24)
Punkty: Sklep Polski MKK Gniezno: Szydłowski 12, Rau 12, Dobrzycki 11, Sobkowiak 8, Kotwasiński 5, Andrzejewski 3, Wietrzyński 3 Chmielewski 2, Budnikowski 2, Leśniczak 1, Maroszek, Nocek.