http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wiktor Beśka bohaterem meczu! Mieszko Gniezno - Lech Poznań 1:0

  • Napisane przez Maciej Maciejewski
  • Dział: Sport
  • 1 komentarz
Wyróżniony Wiktor Beśka bohaterem meczu! Mieszko Gniezno - Lech Poznań 1:0

Piłkarze Mieszko Gniezno zapisali na swoim koncie bardzo cenny sukces. Na własnym boisku pokonali rezerwy Lecha Poznań 1:0.


Strzelona bramka dla Mieszka w pierwszej połowie meczu i obroniony rzut karny w drugiej - to najkrótsza historia sobotniego meczu. I co zatem najważniejsze – wygrany mecz ligowy przez biało-niebieskich i punkty pozostają w Pierwszej Stolicy Polski. Autorem można powiedzieć złotej bramki był w 39 minucie gry - Krzysztof  Wolkiewicz. Bohaterem meczu był też bramkarz Mieszka, Wiktor Beśka, który obronił rzut karny wykonywany przez Dariusza Dudkę.

Sukces tym cenniejszy, że gnieźnianie pokonali Lecha naszpikowanego zawodnikami z pierwszego zespołu choćby takimi jak Kostevych, Jóźwiak, Janicki, Wasielewski, czy Klupś. Wraz z Lechitami przyjechała też blisko 200 osobowa grupa kibiców. W drugiej połowie odpalili oni race, przez co sędzia na kilka minut musiał przerwać mecz , ze względu na zadymienie boiska. Jednak żadnych ekscesów na stadionie nie było. Również liczne grono kibiców Mieszka w sposób kulturalny dopingowało swoich zawodników.

Skład Mieszko Gniezno: Wiktor Beśka, Adrian Kaliszan (65’ Damian Pawlak), Szymon Pająk, Mateusz Molewski, Mateusz Ławniczak, Adam Konieczny (91’ Mateusz Roszak), Gracjan Goździk (78’ Mikołaj Panowicz), Dawid Radomski, Miłosz Brylewski, Krzysztof  Wolkiewicz, Radosław Mikołajczak.

Za tydzień, w niedzielę biało-niebiescy udadzą się na drugi mecz wyjazdowy w rundzie wiosennej do Środy Wielkopolskiej gdzie o punkty powalczą z miejscową drużyna Polonii.

1 komentarz

  • Wiesiu
    Wiesiu niedziela, 17, marzec 2019 10:38 Link do komentarza Raportuj

    Brawo Wiktor. Bravo Krzysztof . Brawo Szymon. Brawo drużyna za walkę. Choć sił starczyło na 70 minut nonolit zwyciężył. GRATULUJĘ

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.