http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Trzymaj formę na Wiosnę”

  • Napisane przez Jolanta Czerniejewska
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony „Trzymaj formę na Wiosnę”

W Szkole Podstawowej w Rogowie odbyły się XVI Mistrzostwa Szkoły w Układach Gimnastycznych realizowane w ramach programu „Trzymaj formę”.


Do rywalizacji sportowej przystąpiło 139 uczennic i 1 uczeń (Szymon Glapa z IV kl.) Uczniowie przygotowywali się pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego: K. Felkel, Ł. Chojnckiego i M. Michalczaka.

Po oficjalnym otwarciu imprezy, którego dokonał dyrektor szkoły - K. Kuś – uczestnicy przy głośnym dopingu zgromadzonej na trybunach widowni składającej się z uczniów, nauczycieli i rodziców, zaprezentowali gimnastyczne i akrobatyczne figury. Prowadzącym mistrzostwa i czuwającym nad ich prawidłowym przebiegiem był Stefan Fedejko.

Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4-6 SP oraz klasy 7,8 SP i III gimnazjum.

W pierwszej kategorii wiekowej klasyfikacja przedstawia się następująco:
I miejsce - dziewczęta z klasy 6 w składzie: K. Sikorska, M. Michalczak, A. Nadolna,A. Cholewińska, M. Dybalska, J. Ratajczak, W. Pomorska, N. Wiśniewska.
II miejsce - uczennice z klasy 5, tj.: M. Idzińska, M. Górka, N. Kamińska, S. Owczarzak, A. Pańczak, K. Pęchorzewska, J. Piekarska, M. Płucienniczak, K. Sukowska, U. Szymczak, Z. Tyzler, O. Wrzesińska
III miejsce – zespół z klasy IV w składzie: W. Hałajczak, W. Jakubiak, Z. Kmińska, O. Kubera, H. Nowak, W. Perek, W. Piwecka, K. Simińska, R. Sztange.

A oto wyniki w starszej grupie wiekowej:
I miejsce - klasa III gim w składzie: W. Sobańska, M. Górna, W. Pomorska, L. Kanigowska, W. Woszczyńska, W. Bojarska, W. Derezińska, A. Karpińska.
II miejsce - klasa VIII w składzie:W. Krysztofiak, A. Zabłocka, M. Gaca, A. Sykuła, O. Kubiak, M. Słaboń, E. Kołodziej, E. Zarecka, W. Kruszelnicka.
III miejsce klasa VIII w składzie: P. Paluch, N. Draheim, J. Winkiel, W. Jurek,  N. Kuś, L. Łagódka, D. Gołębiowska, O. Zielińska, J. Konowalska, A. Małecka, N. Owczarzak.

Po ogłoszeniu wyników wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy oraz notesy z napisem „Mistrzostwa Szkoły w Układach Gimnastycznych, Rogowo 2019 r.”, a  zespołom owoce oraz słodycze.

W skład komisji sędziowskiej weszli: Grażyna Fedejko, Maciej Michalczak, Łukasz Chojnacki.

Organizatorem i fundatorem nagród był UKS „Koziki” ZPS w Rogowie.

Więcej w tej kategorii: « Biegali, rzucali, skakali...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.