http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Dobry występ tenisistów stołowych na Mistrzostwach Polski

  • Napisane przez Maciej Maciejewski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Dobry występ tenisistów stołowych na Mistrzostwach Polski

Kolejne dobre wieści z aren tenisa stołowego. Tym razem udany występ na swoim koncie zapisali pingpongiści Stelli podczas Mistrzostw Polski.


Udanie zaprezentowali się pingpongiści Stelli Niechan Gniezno podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski rozgrywanych w Krośnie. W turnieju drużynowym Jakub Różak grając wspólnie z Jakubem Wernerem z KS Wamet Dąbcze zajęli 5 miejsce. W meczu o awans do 1/8 pokonali drużynę świętokrzyskiego 3:0,a po dramatycznym meczu ćwierćfinałowym ulegli faworyzowanym zawodnikom z Superligi, późniejszym wicemistrzom Polski Ostródziance Ostróda 2:3. Wysokie dziewiąte miejsce indywidualnie zajęła Agata Klabińska pokonując kolejno: Małgorzatę Kała ze Strzelec Opolskich 4:0, potem niespodziewanie wyżej notowaną Elizę Brzeczek z Rawy Mazowieckiej 4:2 i uległa zawodniczce Ekstraklasy Gabrieli Dyszkiewicz z Białegostoku 0:4.

Również dziewiąte miejsce Agata zajęła w grze deblowej grając w parze z Anitą Chudy z LKTS Luboń. W sumie w tych finałach grało aż czterech zawodników Stelli Niechan Gniezno. Oprócz Agaty Klabińskiej i Jakuba Różaka startowali jeszcze: Dariusz Sałamaszek i Filip Kujawa. Poziom turnieju był bardzo wysoki. Czołowe miejsca zajmowali zawodnicy na co dzień grający w rozgrywkach Superligi i Ekstraklasy. Zajęcie wysokich pozycji w poszczególnych konkurencjach  skutkowało zdobyciem przez naszych zawodników ponad siedemdziesięciu punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego.

W niedzielę natomiast w Poznaniu rozgrywane były Mistrzostwa Wielkopolski w konkurencji kadetów. Dobry występ kolejny raz zanotowała Zuzanna Lewandowska zajmując wysokie trzecie miejsce.  Zuzia pokonała kolejno: Martynę Kozłowską 3:0, Ewelinę Dziakowską z Obornik 3:0, Oliwię Szuster z Polonii Śmigiel 3:0, Aleksandrą Małek też ze Śmigla 3:1, Agatę Ławniczak z Obornik 3:0 i uległa po dramatycznej walce z niewygodnie grającą Weroniką Kaźmierczak 2:3. Dobrze zaprezentował się też Kamil Król, grając ze starszymi zawodnikami po ładnej grze zajął dziewiąte miejsce.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.