Zwycięstwo na finisz ligi

Wyróżniony Zwycięstwo na finisz ligi

Jedenastka Mieszka Gniezno, rozegrała ostatni mecz sezonu w ramach rozgrywek III ligi, grupy 2. Na własnym obiekcie podejmowała Sokoła Kleczew. I zainkasowała komplet punktów.

Zwycięstwem 3:0 zakończyli tegoroczną batalie ligową piłkarze Mieszka Gniezno. Zespołem, który został pokonany był Sokół Kleczew. Warunki atmosferyczne w jakich przyszło grać obu ekipom do  łatwych nie należały. Upał dawał się we znaki. Dlatego też mecz do porywających widowisk nie należał. W pierwszej połowie więcej sytuacji strzeleckich mieli gnieźnianie. Jednak w tej odsłonie żadna bramka nie padła.

Po zmianie stron gra się nie ożywiła. i kiedy wydawało się, że będzie podział punktów, otworzył się przysłowiowy worek z bramkami.  W 87 minucie w polu karnym gości faulowany został Mateusz Ławniczak i sędzia podyktował rzut karny. Na gola zamienił go Damian Pawlak. P trzech minutach padła druga bramka dla Mieszka i było 2:0. Krzysztof Wolkiewicz posłał piłkę wzdłuż pola karnego do stojącego na 4 metrze od bramki Sokoła Adama Koniecznego, który dokładając nogę do piłki umieścił ją w bramce rywali. Ostatnia, trzecia bramka padła w doliczonym czasie gry. Krzysztof Wokiewicz zagrał piłkę wzdłuż pola karnego gości do Adama Koniecznego a ten skierował ją do bramki.

Ostatecznie gnieźnianie po tym zwycięstwie zajęli piąte miejsce w tabeli ligowej. Awans do drugiej ligi wywalczyły rezerwy Lecha Poznań.  II ligę opuszczają: Wda Świecie, Wierzyca Pelplin i Chemik Bydgoszcz.

Skład Mieszka Gniezno: Wiktor Beśka, Mateusz Roszak, Damian Pawlak (94’ Łukasz Bogajewski), Adrian Kaliszan, Jakub Hoffmann (57’ Adam Konieczny), Dawid Urbaniak, Miłosz Brylewski, Krzysztof Wolkiewicz, Igor Łuszczewski (61’ Szymon Pająk), Mikołaj Panowicz (71’ Mateusz Ławniczak), Radosław Mikołajczak.