http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Czerwcowe starty i sukcesy Kijkowego Trzemeszna

  • Napisane przez Marzena Stankowska
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Czerwcowe starty i sukcesy Kijkowego Trzemeszna

Członkowie trzemeszeńskiej grupy entuzjastów nordic walking zaliczyli kolejny miesiąc startów. Ich udział w zawodach zakończył się tradycyjnie wieloma sukcesami.


W sobotę, 1 czerwca odbył się X Bieg Czerniejewski, którego organizatorem był Urząd Miasta i Gminy Czerniejewo oraz Gospodarstwo Rolno – Hodowlane Rajmund Gąsiorek i Firma Matteo – Waldemar Jurewicz. W ramach imprezy przeprowadzono rywalizację biegową na dystansie 9,7 km, zawody nordic walking na odcinku 5,6 km oraz biegi dla dzieci i młodzieży. Start i metę usytuowano na placu ks. Onufrego Kopczyńskiego. Wśród startujących w marszu z kijkami nie zabrakło silnej reprezentacji grodu Kilińskiego. W samo południe zawodnicy ruszyli na trasę. Mimo ciepłej pogody, trzemesznianie świetnie poradzili sobie z trudami rywalizacji. Jako trzeci linię mety przekroczył Maciej Antas, który pokonał dystans w 35 minut i 53 sekundy. Dało mu to drugie miejsce wśród panów. W pojedynku kobiet nie było większych niespodzianek. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Kędzierska (35,58 min.) a za nią była Magdalena Rosińska (37,39 min.). Na najniższym stopniu podium w kategorii mężczyzn stanął Tobiasz Bartkowski, który przemierzył trasę w 37 minut i 22 sekundy. W stawce 17 zawodników Gminę Trzemeszno godnie reprezentowała także Angelika Zaręba (39,34 min.).

W tym samym dniu odbył się czwarty i zarazem finałowy etap Grand Prix Koła 2019. W ramach tego sportowego przedsięwzięcia, podczas poszczególnych odsłon, miała miejsce rywalizacja biegaczy oraz zwolenników nordic walking. W cyklu tym postanowiła wystartować reprezentantka „Kijkowego Trzemeszna” Kamila Kolberg i zrobiła to w iście mistrzowskim stylu. Każdy jej udział kończył się wysoką lokatą w kategorii open oraz miejscem na podium. W ostatecznym rozrachunku Kamila nie dała żadnych szans rywalkom i w klasyfikacji generalnej kobiet okazała się najlepsza. Głównym organizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole.

Kolejnym udanym startem może pochwalić się reprezentantka „Kijkowego Trzemeszna”, która niedzielę 9 czerwca wzięła udział w IV Łabiszyńskim Biegu Świętojańskim. W zawodach nordic walking nie zawiodła czołowa zawodniczka tej amatorskiej drużyny sportowej. Agnieszka Kędzierska pokonała dystans 5 kilometrów w czasie 33:55 min., co pozwoliło jej zająć pierwsze miejsce wśród kobiet. Poza rywalizacją kijkarzy odbył się także bieg główny na tym samym dystansie oraz biegi dziecięce i młodzieżowe. Start i meta oraz całe miasteczko biegowe usytuowane zostały tym razem na terenie Stadionu Miejskiego przy ulicy Żnińskiej. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Lider oraz Gmina Łabiszyn. Partnerami wydarzenia byli – Łabiszyńska Aktywna Młodzież, Martex Meble a także Biblioteka i Łabiszyński Dom Kultury.

W tym samym dniu miał miejsce kolejny etap Pucharów Regionalnych Nordic Walking. Zawody odbyły się we Włocławku a uczestnicy mieli do wyboru dystans 5 i 10 km. Areną zmagań był Stadion Przylesie przy ulicy Wesołej oraz sąsiadujące z nim tereny zielone. Do rywalizacji przystąpiła także reprezentacja Kijkowego Trzemeszna w dwuosobowym składzie – Małgorzata Szczudlik i Grzegorz Mądry. I tym razem trzemesznianie nie zawiedli. Gosia pokonała pięciokilometrową trasę i okazała się najlepsza w swojej kategorii wiekowej. Dłuższy dystans wybrał Grzegorz. Wywalczony rezultat pozwolił mu zająć pierwsze miejsce w kategorii M 60. Organizatorem Pucharów Regionalnych jest Polska Federacja Nordic Walking.

W niedzielę, 16 czerwca w Krainie Wypoczynku i Konferencji „Olandia” (Prusim 5, 64-420 Kwilicz) odbył się trzeci etap Korony Zachodu Polski. Podczas kolejnej odsłony tego fantastycznego wydarzenia tradycyjnie już walka o podium krzyżowała się z zabawą i najróżniejszymi kreatywnymi animacjami a uczestnicy mieli okazję wczuć się w rycerski klimat. Sprzyjała temu niewątpliwie pogoda, która od samego rana zdecydowała się rozpieszczać i organizatorów, i zawodników. To bajkowe miejsce postanowiło odwiedzić ponad 200 osób. Krótsza trasa obejmowała tym razem dystans 6,4 km, a dłuższa 11,8 km – nie przeszkodziło to jednak zawodnikom w zaciętej rywalizacji. Wśród startujących znalazło się pięciu reprezentantów „Kijkowego Trzemeszna”. Wyprawa do Krainy Stu Jezior okazała się bardzo udana. Trzemesznianie wrócili do domu z wieloma wyróżnieniami. Z krótszym dystansem zmierzyły się 162 osoby, w tym trzy trzemesznianki. Najlepiej wypadła Małgorzata Szczudlik (44:54), która stanęła na pierwszym stopniu podium w kategorii K 30. Kolejną niespodziankę sprawiły – Aleksandra Olejniczak (47:32) i Wiktoria Rożek (49:55). Ola zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej a Wiktoria była druga. Na dwukrotnie dłuższą trasę zdecydowało się 37 zawodników, w tym pozostali zawodnicy Kijkowego Trzemeszna. Kolejny udany start zanotowała na swoim koncie Kamila Kolberg. Świetny czas (1:26:04), w jakim przeszła 11,8 km, dał jej drugie miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet. Drugie miejsce w kategorii M 60 wywalczył Grzegorz Mądry (1:24:22). Koordynatorem cyklu jest Nordic Walking Poland, Fundacja Chodzezkijami.pl oraz MarszPoZdrowie.pl.

W tym samym dniu reprezentanci „Kijkowego Trzemeszna” wybrali się także do Strzałkowa, aby wziąć udział w V Biegach Ulicznych „Strzałkowo – Dobry Kierunek” 2019. W ramach imprezy odbyły się rywalizacje biegaczy na dystansie 5 i 10 kilometrów, zawody nordic walking (5 km) oraz biegi dla dzieci i młodzieży. Start i meta usytuowane były na wysokości Hali Sportowej przy ulicy Górnej. W marszu z kijkami udział wzięło 21 osób. W kategorii kobiet drugie miejsce z czasem 33:49 min. zajęła Agnieszka Kędzierska. Świetnie w rywalizacji odnalazł się również Maciej Antas. Z rezultatem 33:00 min. uplasował się na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej oraz drugiej w kategorii mężczyzn. Zawody odbyły się w ramach XXV Dni Strzałkowa a organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Strzałkowie we współpracy z Gminą Strzałkowo i LBS Strzałkowo.

W środę, 19 czerwca na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się nocna edycja „Botanicznej Piątki”. W ramach imprezy przeprowadzono zawody biegowe oraz rywalizację nordic walking na dystansie 5 km. W marszu z kijkami udział wzięło 68 zawodników, w tym reprezentant Kijkowego Trzemeszna – Maciej Antas. Pokonanie trasy zajęło mu 34,06 min. Ten świetny rezultat pozwolił na zajęcie czwartego miejsca wśród mężczyzn, piątego w klasyfikacji generalnej oraz pierwszego w kategorii M 40. „Botaniczna Piątka” to cykl zawodów, który składa się z edycji wiosennej (6.04), nocnej (19.06), letniej (10.08) oraz jesiennej (26.10). Organizatorem przedsięwzięcia jest portal  ad+/biegi.wlkp.

W sobotę, 22 czerwca miał miejsce czwarty etap Pucharu Polski Nordic Walking. Zawody odbyły się w Legnicy a uczestnicy mieli do wyboru dystans 5, 10 i 21 km. Areną zmagań było boisko lekkoatletyczne przy alei Orła Białego oraz sąsiadujący z nim urokliwy park miejski. Warto dodać, iż wszystko to znajduje się tuż obok stadionu MKS Miedź Legnica. I tym razem do rywalizacji przystąpiła też reprezentacja Kijkowego Trzemeszna w następującym składzie – Małgorzata Szczudlik, Marzena Stankowska i Grzegorz Mądry. Gosia pokonała pięciokilometrową trasę i okazała się najlepsza w swojej kategorii wiekowej. Dłuższy dystans wybrała Marzena i Grzegorz. Grzegorzowi wywalczony rezultat pozwolił zająć trzecie miejsce w kategorii M 60. Dzień późnej, na tej samej trasie, odbyła się kolejna odsłona Pucharu Europy na dystansie 10 km. Na linii startu zameldowało się 77 kijkarzy z Polski i krajów starego kontynentu, w tym w/w trzemesznianie. Małgosia (1:12:23) zajęła trzecie miejsce w kategorii K 30. Grzegorz (1:12:24) uplasował się na czwartej pozycji w swojej kategorii wiekowej. Trasę pomyślnie zaliczyła także Marzena (1:26:34). Organizatorem tego sportowego wydarzenia była Polska Federacja Nordic Walking oraz Miasto Legnica.

23 czerwca w Cieninie Zabornym odbył się bieg uliczny p.n. „VI Cienińska Szóstka – Pobiegnij z Mistrzami”. Poza biegiem głównym przeprowadzono także zawody nordic walking na dystansie 3 km. Wśród startujących nie zabrakło reprezentantki Trzemeszna, która kolejny raz dała powód do dumy mieszkańcom grodu Kilińskiego. Agnieszka Kędzierska przemierzyła trasę w czasie 18,52 min. i stanęła na drugim stopniu podium w kategorii kobiet (open IV). W marszu z kijkami uczestniczyło 30 osób, w tym 23 kobiety. Głównym organizatorem rywalizacji była Gmina Słupca a współorganizatorem OSP Cienin Zaborny.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.