http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Trzy letnie transfery Pelikana Niechanowo

  • Napisane przez (Źródło: pelikanniechanowo.pl)
  • Dział: Sport
  • 1 komentarz
Wyróżniony Trzy letnie transfery Pelikana Niechanowo

Nieuchronnie wielkimi krokami zbliża się początek sezonu 2019/2020. Tempa nabiera w związku z tym karuzela transferowa. Nie inaczej jest w Niechanowie, gdzie działacze Pelikana sfinalizowali trzy wartościowe transfery.


Jako pierwszy szeregi zielono–czarnych zasilił znany gnieźnieńskim kibicom Dawid Urbaniak. Przeszedł on do zespołu prowadzonego przez Andrzeja Stefańskiego na zasadzie rocznego wypożyczenia z III–ligowego MKS Mieszko Gniezno. Dawid to bardzo uniwersalny zawodnik, który może wystąpić na każdej pozycji w formacji defensywnej oraz jako środkowy pomocnik.  

Kolejnym ważnym ruchem był definitywny transfer z Wełnianki Kiszkowo Szymona Burgiela, który wiosną był wypożyczony do zespołu z „Plant”. Szymon pokazał się z bardzo dobrej strony w rundzie wiosennej i niechanowscy działacze za priorytet postawili sobie zatrzymanie tego zdolnego, młodego napastnika w swoich szeregach.

Trzecim wzmocnieniem zespołu jest Michał Bełkot, który do Pelikana przeszedł na zasadzie rocznego wypożyczenia z LZS Jedność Boronów. Jest to zespół występujący w „śląskiej okręgówce”, w podokręgu częstochowskim. Michał to uniwersalny boczny obrońca lub pomocnik, który na pewno solidnie wzmocni rywalizację sportową w zespole.

Tym samym ukształtowała się kadra zespołu Pelikana przed startem rundy jesiennej w poznańskiej klasie okręgowej. Z ekipy, która reprezentowała Gminę Niechanowo na wiosnę większość zawodników pozostała. Po stronie ubytków można wymienić: Bartosza Jaworskiego, który zawiesił kontynuowanie kariery z powodów prywatnych,  Patryka Jankowskiego, który doznał poważnego złamania obojczyka oraz Adriana Kurka, który został wypożyczony do B-klasowego Lidera Szczytniki Czerniejewskie.

Oznacza to, iż zespół Pelikana nadal dysponuje silną kadrą, co powinno oznaczać sporo pozytywnych emocji dla kibiców zielono – czarnych. Jednak wszystko zweryfikuje boisko. Start rozgrywek już 15 sierpnia, które Pelikan zainauguruje meczem wyjazdowym z Czarnymi Ostrowite. Wcześniej, bo już 11 sierpnia odbędzie się runda wstępna Pucharu Polski. W niej ciechanowianie zagrają w Łubowie z zespołem KS Fałkowo.

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.