http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Brydżyści z Wrześni najlepsi!

Wyróżniony Brydżyści z Wrześni najlepsi!

W miniony poniedziałek, 12 sierpnia brydżowy turniej par był VIII eliminacją tegorocznych Korespondencyjnych Mistrzostw Polski w Brydżu Sportowym. Rozdania przygotowane przez Polski Związek Brydża Sportowego rozgrywane na zapis maksymalny były i tym razem bardzo ciekawe i wymagały wzorowej dyscypliny taktycznej zarówno w licytacji, obronie oraz w rozgrywce.


W ósmym tegorocznym turnieju Korespondencyjnych Mistrzostw Polski rozegranym w restauracji Leo Libra w Gnieźnie wzięło udział 12 par reprezentujących sekcje brydżowe Poznania, Rogowa, Trzemeszna Wrześni i Gniezna. Uczestnicy gnieźnieńskiego, sierpniowego turnieju będą mogli porównać swoje wyniki z około 700 parami startującymi w tym bardzo popularnym w kraju turnieju. Gnieźnieńska edycja sierpniowego turnieju KMP była niezwykle emocjonująca i miała bardzo zacięty przebieg.

W turnieju z 30 rozdaniami najlepiej radził sobie duet Jerzy Szamałek – Ryszard Szamełek (Wrzesiński Klub Brydża Sportowego), który nagrywając 60,67 procent zdecydowanie pokonał pozostałe pary. Drugie miejsce z rezultatem 56,67 procent zajęła para Zbigniew Marciniak – Rafał Mikołajczak (Lokator Gniezno). Trzecią lokatą z rezultatem 55,33 procent podzieliły się dwie pary: Robert Górny – Jan Jarmuż (Forta Rogowo) i Roman Kujawski – Marek Wojciechowski (Admira Poznań). Piąte miejsce z rezultatem 53,67 procent zajęła para Janusz Reisner (Forta) – Wojciech Zimniak (WKBS).   Szóste i siódme miejsce z rezultatem 53,00 procent przypadło również dwom parom: Marek Piechociński – Maciej Szczepański (Chaos Gniezno) i Leszek Karwasiński – Marek Waraczewski (WKBS).

Następny turniej brydżowy par na zapis maksymalny rozegrany zostanie w najbliższy poniedziałek 19 sierpnia o godz. 17.15 w restauracji Leo Libra w Gnieźnie przy ul. Spichrzowej. Stowarzyszenie Gnieźnieński Brydż – organizator Turniejów w Gnieźnie – zaprasza do udziału w turnieju wszystkich znających zasady gry w brydża a zwłaszcza tych brydżystów, którzy swego czasu grywali w brydża w czasie szkolnym i studenckim.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.