http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Jan Jarmuż i Piotr Stefański poza zasięgiem rywali!

Wyróżniony Jan Jarmuż i Piotr Stefański poza zasięgiem rywali!

W poniedziałkowym turnieju brydżowym rozegranym 9 września, każda z 9 startujących par reprezentujących ośrodki brydża sportowego Poznania, Rogowa, Trzemeszna, Wrześni i Gniezna rozegrała w restauracji Leo Libra 27 rozdań. Rozegrany turniej był IX edycją tegorocznych Korespondencyjnych Mistrzostw Polski. Przygotowane przez Polski Związek Brydża Sportowego rozdania rozgrywano na zapis maksymalny, najpopularniejszy rodzaj brydża porównawczego.

 
Jak zwykle i tym razem emocji przy stolikach było wiele, gdyż przygotowane przez PZBS rozdania były ciekawe i wymagały odważnej, ale przemyślanej licytacji, niemałych umiejętności w rozgrywce oraz głębokiej analizy nad pierwszym wistem i kolejnymi zagraniami. Wielu doświadczonych brydżystów uczestniczących w tym turnieju nie poradziło sobie z rozdaniami, popełniając błędy zarówno w licytacji jak i rozgrywce oraz w obronie. Tym razem w rozegranych rozdaniach najlepszą licytację, wist, rozgrywkę i obronę zademonstrowała para: Jan Jarmuż – Piotr Stefański (Forta Rogowo), która wygrała trzeci w tym roku turniej wynikiem 59,75 procent. Drugą lokatę z rezultatem 54,81 procent po raz kolejny zajął duet Roman Kujawski – Marek Wojciechowski (Klub Brydżowy Gniezno) a trzecią, nagrywając 53, 58  procent para zajęła para Jerzy Pawełczak – Jerzy Walter ( Trzemeszno). Na czwarty miejsce z wynikiem 51,73 procent uplasował się duet Robert Góralczyk (niezrzeszony) – Leszek Nowakowski (PAB Poznań/Gniezno).

Kolejny turniej brydżowy  rozegrany zostanie w najbliższy poniedziałek, 16 września o godz. 17.15 w restauracji Leo Libra. Będzie to trzeci z pięciu turniejów rozgrywanych o mistrzostwo powiatu gnieźnieńskiego. Mistrzostwa rozgrywane są pod patronatem starosty gnieźnieńskiego Piotra Gruszczyńskiego. Stowarzyszenie Gnieźnieński Brydż – organizator Turniejów w Gnieźnie – zaprasza do udziału w turnieju wszystkich znających zasady gry w brydża a zwłaszcza tych brydżystów, którzy swego czasu grywali w brydża w czasie szkolnym i studenckim.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.