http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wiktoria Łuczyńska i Ola Politowicz mistrzyniami Europy w karate tradycyjnym!

Wyróżniony Wiktoria Łuczyńska i Ola Politowicz mistrzyniami Europy w karate tradycyjnym!

W miniony weekend w czeskim Brnie zostały rozegrane XXXIV Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym oraz Światowe Mistrzostwa Dzieci, Kadetów i Juniorów w Karate Tradycyjnym Platforma 2019. Do dalekiego Brna wybrała się 4-osobowa reprezentacja Akademii Karate Tradycyjnego SAMURAJ Gniezno w osobach: Natalia Szuba, Wiktoria Łuczyńska, Aleksandra Politowicz i Jakub Zbierski.


Z reprezentacją narodową i z naszymi zawodnikami pojechał również piąty reprezentant Samuraja Sensei Andrzej Zarzeczny, trener Kadry Narodowej i trener naszego klubu. Do Mistrzostw Europy Polski Związek Karate Tradycyjnego powołał do reprezentowania naszego kraju Wiktorię Łuczyńską, która w kategorii juniora młodszego wystąpiła w czterech konkurencjach: kata indywidualne, kata drużynowe, kumite i fuku-go oraz Aleksandrę Politowicz w konkurencji kata drużynowe w kategorii senior.

W Światowych Mistrzostwach Dzieci, Kadetów i Juniorów w Karate Tradycyjnym Platforma 2019 wystartowali w swoich kategoriach Natalia Szuba, Wiktoria Łuczyńska i Jakub Zbierski. Z Czech nasi reprezentanci wrócili z fantastycznymi wynikami!

W sobotę 9 listopada zostały rozegrane XXXIV Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym. Nasze 2 reprezentantki pokazały się z jak najlepszej strony. Zarówno Wiktoria jak i Ola przywiozły do Gniezna złote medale i tytuły Mistrzyni Europy. Wiktoria notabene mieszkanka Witkowa zdobyła złoty medal w kata indywidualnym juniorów młodszych, a Ola po świetnych startach tydzień wcześniej na Mistrzostwach Świata w Niemczech tym razem zdobyła złoto w kata drużynowym w kategorii senior. Na tym się nie skończyło, ponieważ Wiktoria dołożyła do swojego dorobku jeszcze 2 srebra i 1 brąz. W kategorii junior młodszy nasza zawodniczka wywalczyła srebro w kumite oraz
kata drużynowym. Brąz przypadł Wiktorii w konkurencji fuku-go. Ogromne brawa i gratulacje!

W kolejnym dniu czyli w niedzielę 10 listopada zostały rozegrane Światowe Mistrzostwa Dzieci, Kadetów i Juniorów w Karate Tradycyjnym Platforma 2019. Również tego dnia mieliśmy powody do radości i dumy z naszych zawodników. Natalia Szuba znakomicie zaprezentowała się w kata indywidualnym dochodząc do ćwierćfinału. Ostatecznie zajęła miejsce 5-8 w bardzo licznej grupie juniorek co jest świetnym wynikiem. Również Wiktoria zaprezentowała się znakomicie w kata indywidualnym oraz kumite. W kata tym razem wywalczyła 2 miejsce, natomiast w kumite zakończyła rywalizację na ćwierćfinale i została sklasyfikowana tak jak Natalia na wysokim miejscu 5-8. Godnie reprezentował nas również Kuba Zbierski lecz po kilku wygranych walkach odpadł we wcześniejszej fazie swoich konkurencji.

Cała czwórka pod opieką Senseia Andrzeja Zarzecznego z ogromną wolą walki reprezentowała nasz kraj, nasze Miasto Gniezno i nasz klub AKT Samuraj Gniezno. Ogromne podziękowania należą się przede wszystkim naszemu trenerowi Senseiowi Andrzejowi Zarzecznemu (5 Dan) za przygotowanie, fachowe rady, podpowiedzi i obecność przy matach podczas rozgrywania zawodów.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.