http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Sukces Aleksandry Leśnickiej!

  • Napisane przez Maciej Maciejewski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Sukces Aleksandry Leśnickiej!

Niespodziewane zwycięstwo w Turnieju Grand Prix Seniorów rozgrywanym w poniedziałek w Krzyżu Wielkopolskim odniosła zawodniczka Stelli Niechan Gniezno – Aleksandra Leśnicka.


W zawodach w Krzyżu Wielkopolskim tenisistka Stelli Aleksandra Leśnicka była rozstawiona z numerem dziewięć. W pierwszej grze pokonała pewnie Magdalenę Wlazły z Tajfuna Ostrów Wlkp. 3:0, a w drugim pojedynku spotkała się z główna faworytką, czołowa zawodniczka 1 ligi - Zuzanną Sułek. W poprzednich trzech spotkaniach tych zawodniczek, zawsze w dramatycznych końcówkach 3:2 wygrywała zawodniczka LKTS Luboń. Tym razem w podobnej nerwowej atmosferze wygrała jednak stellistka 3:2. W meczu półfinałowym Ola pewnie wygrała 3:0 z inną zawodniczka Lubonia 3:0.

Najbardziej dramatyczny przebieg miał mecz finałowy z Natalią Piechotą, też zawodniczka pierwszoligowego LKTS Luboń. Mimo dwóch piłek meczowych dla lubonianki, A. Leśnicka lepiej wytrzymała psychicznie końcówkę i w decydującym piątym secie wygrała 15:13. Sukces duży ponieważ nasza zawodniczka pokonała po drodze plejadę zawodniczek pierwszoligowych.

Dzięki zwycięstwu Ola Leśnicka zakwalifikowała się do finału centralnego, który zostanie rozegrany w dniach 18-19 stycznia w Gdańsku. Inna zawodniczka Stelli, Zuzanna Lewandowska była jedenasta. Szkoda, że nie mogła wystartować w tym turnieju Agata Klabińska.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.