Wysoka wygrana MKK

Wyróżniony Wysoka wygrana MKK

Koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno podejmowali w ramach rozgrywek ligowych drugą drużynę Biofarmu Basket Poznań. Młody poznański zespół nie sprostał wymaganiom gnieźnian i przegrał różnicą 27 punktów.

Koszykarze zespołu Sklep Polski MKK Gniezno łatwo uporali się z kolejnym przeciwnikiem w batalii ligowej. Tym razem był nim zespół z Poznania, złożony z młodych, dobrze rokujących zawodników. Pierwsza kwarta była jednak wyrównana. Pierwsze punkty zdobyli goście. Później  jednak to podopieczni trenera Konowalskiego odrobili stratę, by ostatecznie  prowadzić po pierwszych 10 minutach 16:14. W drugiej kwarcie pierwsze punkty zdobył Marcin Nocek. Również za trzy punkty trafiał Emil Rau. W zespole gości za trzy punkty rzucał kapitan poznaniaków Szymon Sobiech. Ostatecznie w połowie meczu gnieźnianie prowadzili 39:33.

W kolejnych dwóch kwartach gracze MKK systematycznie powiększali przewagę nad rywalem, by ostatecznie wygrać całe spotkanie 75:48.

Sklep Polski MKK Gniezno-Biofarm II Basket Poznań 75:48 (16:14, 23:19, 20:6, 16:9)
Punkty dla Sklep Polski MKK Gniezno zdobywali: Leśniczak 20, Barański 11, Rau 9, Rutkowski 8, Kiełpiński 6, Kotwasiński 6, Nocek 6, Dobrzycki 6, Sobkowiak 3, Wietrzyński.