http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Sukces Patryka Króla, dobry występ pań w Pucharze Polski

  • Napisane przez Maciej Maciejewski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Sukces Patryka Króla, dobry występ pań w Pucharze Polski

W Sępólnie Krajeńskim rozgrywany był 3. Grand Prix Polski w kategorii młodzików. Dobry występ zanotował dwunastoletni zawodnik Stelli Niechan Gniezno - Patryk Król. Z kolei zespół pań Stelli Niechan zajął trzecie miejsce w finale wojewódzkim Drużynowego Pucharu Polski.


W turnieju eliminacyjnym Patryk Król pokonał kolejno: Mateusza Czekałę z Olimpii Grudziądz 3:1, Kacpra Kozaka z UKS Top Solec Kujawski 3:0, Łukasza Nadolnego z Konina 3:0 i Oskara Czarnogrodzkiego z UKS Bocian Słońsk 3:1. Dzięki tym wygranym w pięknym stylu uzyskał awans do turnieju głównego. Tam już przeciwnicy prezentowali dużo wyższy poziom. Patryk uległ Oskarowi Lipie z ULKS Moszczenica 1:3, Wiktorowi Ptakowi z KS Mysław 0:3, wygrał z Mateuszem Kowalskim z UKS Bocian Słońsk 3:0 i uległ Aleksemu Maciaszczykowi ze Spójni Warszawa 1:3. Ostatecznie Patryk zajął 41 miejsce na ponad 180 startujących. Inny stellista Błażej Jaros po dobrej grze i dwóch zwycięstwach w grupie odpadł w systemie pucharowym i nie awansował do turnieju głównego.

Natomiast w Luboniu odbył się finał wojewódzki Drużynowego Pucharu Polski Kobiet. Po zwycięstwie we wcześniejszych półfinałach do tego etapu awansował zespół Stelli Niechan Gniezno. Tutaj przeciwniczkami były dwie drużyny pierwszoligowe LKTS Luvena Luboń. Mecze były bardzo wyrównane. Szczególnie bliskie niespodzianki były nasze dziewczyny w meczu z pierwszym zespołem. Świetnie w obu meczach zagrała Aleksandra Leśnicka zdobywając komplety punktów, pokonując wszystkie pierwszoligowe zawodniczki. Nieco słabszy dzień miała Agata Klabińska oraz nasza para deblowa Leśnicka-Zuzanna Lewandowska, która dwa tygodnie temu zdobyła tytuł Mistrzyń Wielkopolski w tej właśnie konkurencji.  

Oba mecze zakończyły się porażkami 2:4 i nasz zespół zakończył rozgrywki Drużynowego Pucharu Polski na trzecim miejscu wśród ośmiu drużyn startujących.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.