Wszystko dla dzieci

Wyróżniony Wszystko dla dzieci

Dzisiaj w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie rozegrany został mecz charytatywny pomiędzy Kadrą Spółdzielców a Kadrą Samorządowców. Była to już IV edycja tego wydarzenia. Patronem meczu były informacjelokalne.pl. W tym roku środki zebrane podczas imprezy zostaną przekazane na  Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne.

Tegoroczną imprezę charytatywną rozpoczął mecz pomiędzy młodym zespołem Mieszka Gniezno i Szkołą Futbolu Lecha Poznań. Młodzi chłopcy, być może następcy naszych kadrowiczów pokazali ciekawą grę. W meczu trwającym dwa razy 15 minut lepszymi okazali się Mieszkowcy, którzy pokonali rwali 6:3. Trzy gole dla Mieszka strzelił Olek Bujanowski.

Następnie do gry zabrali się Spółdzielcy i Samorządowcy. Początek meczu był niemrawy, być może dlatego, że przed graczami obu ekip była gra w czasie 2 razy 25 minut. Kolejne jednak akcje były coraz ciekawsze i pojedynek zakończył się ostatecznie wynikiem 13:1 dla samorządowców. Jednak nie wynik był najważniejszy. Chodziło o cel główny, czyli zbiórkę pieniędzy dla świetlic socjoterapeutycznych w Gnieźnie.

Zdaniem organizatorów - idea meczu charytatywnego wzięła się przede wszystkim ze zwykłej potrzeby serca. Funkcjonując na co dzień w lokalnej społeczności widać osoby i instytucje, które potrzebują wsparcia aby móc realizować swoje cele. Poza tym pomoc i wspieranie lokalnych społeczności jest jedną z idei statutowych spółdzielców. Podczas trwania meczu do puszek zebrano 12.255 złotych.

W przerwie meczy były konkursy z nagrodami dla widzów, pokaz tańca przygotowany przez sekcje Miejskiego Ośrodka Kultury i darmowa wata cukrowa. Gośćmi zawodów byli między innymi Włodzimierz Leman, wójt gminy Gniezno i poseł Zbigniew Dolata.