http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Najlepsi młodzi zapaśnicy walczyli w Gnieźnie

  • Napisane przez Maciej Maciejewski
  • Dział: Sport
  • 1 komentarz
Wyróżniony Najlepsi młodzi zapaśnicy walczyli w Gnieźnie

Dzieci oraz kadeci uprawiający jeden z najstarszych sportów siłowych, jakim są zapasy rywalizowali przez kilka godzin w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie.


W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gniezna w zapasach dzieci  pod honorowym patronatem prezydenta miasta, Tomasza Budasza oraz Mistrzostwa Wielkopolski Zrzeszenia LZS Kadetów. Tutaj zawodnicy walczyli w stylu klasycznym o puchar ufundowany przez członka zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego Tadeusza Tomaszewskiego. Łącznie w rywalizacji na matach udział wzięło blisko stu młodych zapaśników i zapaśniczek. Organizatorem zawodów był Klub Sportowy Husarz Gniezno.

Oto najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych:
kat. 21 kg
Zuzanna Ochmann  – Sobieski Poznań
Alan Ignasiak Alan – Sobieski Poznań
kat. 27 kg
Jagoda Pietrowicz  – Tęcza Środa Wielkopolska
Paulina Mrugas  – Tęcza Środa Wielkopolska
Zofia Pryka  – Sobieski Poznań
kat. 40 kg
Michalina Ignaszak  – Tęcza Środa Wielkopolska
Nikola Kramarek  – Olimpijczyk Sulmierzyce
Martyna Płonka  – Olimpijczyk Sulmierzyce
kadet 42 kg
Oliwier Skrzypczak  – Akademia Zapasów Nowy Tomyśl
Emil Frański – Akademia Zapasów Nowy Tomyśl
kadet 50 kg
Michał Całka  – Sobieski Poznań
Kacper Konczalik  – Unia Swarzędz
Nikodem Krzyżański  – Sobieski Poznań
kadet 54 kg
Dominik Waśkowicz  – Sobieski Poznań
Oskar Staszewski  – Tęcza Środa Wielkopolska
Tomasz Kowalski  – Olimpijczyk Sulmierzyce
kadet 63 kg
Szymon Bereźnicki – Husarz Gniezno
Jack Lau  – Sobieski Poznań
kadet 69 kg
Jakub Pietrzyk  – Sobieski Poznań
Damian Adamski – Akademia Zapasów Nowy Tomyśl
kadet 100 kg
Karol Pawlak  – Tęcza Środa Wielkopolska
Jakub Adamski  – Sobieski Poznań
Waldemar Zamiar Waldemar – Husarz Gniezno i Michał Parsadaniszwili  – Sobieski Poznań
mini 23 kg
Patryk Krobski  – Sobieski Poznań
Szymon Mrugas  – Tęcza Środa Wielkopolska
Patryk Remlein  – Husarz Gniezno i Dawid Górski – Sobieski, Poznań
mini 25 kg
Rafał Grzelak  – Tęcza Środa Wielkopolski
Ignacy Szarzyński  – Husarz Gniezno
Ksawery Majchrzak  – Sobieski Poznań i Mateusz Hadrych – Sobieski Poznań
mini 26 kg
Kacper Mrugas  – Tęcza Środa Wielkopolska
Kuba Mrugas  – Tęcza Środa Wielkopolska
Hubert Krygowski – Sobieski Poznań i Wiktor Słociński – Akademia Nowy Tomyśl
mini 30 kg
Cyprian Walkowiak  – Sobieski Poznań
Oliwier Zysk  – Sobieski Poznań
Jan Skupin – Husarz Gniezno i Konrad Sobkowiak  – Husarz Gniezno
mini 31 kg
Antoni Stanicki  – Tęcza Środa Wielkopolska
Hubert Wysoczański  – Sobieski Poznań
Mateusz Dziadoszek – Husarz Gniezno i Dominik Stybaniewicz – Olimpijczyk Sulmierzyce
mini 33 kg
Eryk Bogucki  – Husarz Gniezno
Michał Kałużny – Unia Swarzędz
Jakub Tomyślak – Sobieski Poznań i Alan Bogucki  – Husarz Gniezno
mini 34 kg
Hubert Sobkowiak – Husarz Gniezno
Olgierd Nowicki – Sobieski Poznań
Maksymilian Jur  – Sobieski Poznań i Patryk Juszczak – Sobieski Poznań
mini 35 kg
Jakub Dec  – Tęcza Środa Wielkopolska
Jakub Stecki  – Akademia Nowy Tomyśl
Jan Parchimowicz  – Sobieski Poznań i Witold Temczuk – Husarz Gniezno
mini 36 kg
Tymoteusz Sikorski  – Tęcza Środa Wielkopolska
Patryk Statucki – Akademia Nowy Tomyśl
Dominik Godziszewski – Sobieski Poznań i Witold Kryś – Tęcza Środa Wielkopolska
mini 37 kg
Aleks Mendel  – Sobieski Poznań
Mikołaj Śroń  – Akademia Nowy Tomyśl
Alex Pietrzak – Sobieski Poznań i Jan Tabernacki Sobieski Poznań
mini 42 kg
Kacper Walkowiak  – Sobieski Poznań
Szymon Kowalczyk  – Tęcza Środa Wielkopolska
Kacper Skrzypczak – Sobieski Poznań i Michał Gracz – Husarz Gniezno
mini 45 kg
Oskar Kryś – Tęcza Środa Wielkopolska
Robert Borkowski – Sobieski Poznań
Mateusz Wierzbiński – Unia Swarzędz i Patryk Kryś – Tęcza Środa Wielkopolska
mini 51 kg
Sebastian Warchoł – Sobieski Poznań
Makary Kaczmarek – Akademia Nowy Tomyśl
Eryk Szulc  – Akademia Nowy Tomyśl
mini 57 kg
Filip Narożny – Tęcza Środa Wielkopolska
Nikodem Janas – Tęcza Środa Wielkopolska
Adrian Słociński – Akademia Nowy Tomyśl

 

 

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.