http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Jakub Gewert potrójnym wicemistrzem Polski w tenisie ziemnym!

  • Napisane przez  Jakub Jaśkowiak
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Jakub Gewert potrójnym wicemistrzem Polski w tenisie ziemnym!

Świetne wieści dotarły do nas z Chorzowa gdzie od 24 do 29 marca odbywały się Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Amatorów w tenisie ziemny. Nasz reprezentant, Jakub Gewert zdobył w nich trzy srebrne medale w grze pojedynczej, podwójnej oraz mieszanej. Warto zaznaczyć że na starcie całych Mistrzostw stanęło ponad 220 zawodników i zawodniczek z całej Polski w różnych kategoriach wiekowych.


W grze pojedynczej w ćwierćfinale Jakub pokonał Leszka Września z Warszawy 7:5 6:3; w półfinale Konrada Maciejewskiego z Rzeszowa 6:2 7:6 i uległ we finale Tomaszowi Moczkowi z Warszawy 6:1 6:7 7:10 prowadząc już 6:1 5:4 i będąc bardzo blisko końcowego sukcesu w imprezie.

W grze podwójnej gnieźnianin w parze z Bartłomiejem Trzcińskim z Krakowa pokonali kolejno w ćwierćfinale parę Marcin Pokrzywnicki oraz Damian Dyrbuś 7:6 6:0; w półfinale parę Leszek Wrzesień oraz Konrad Maciejewski 7:6 6:3 i przegrali we finale z parą Paweł Dymnicki oraz Damian Dziura 4:6 0:6.

W grze mieszanej Gewert wystąpił w parze z Julią Lubomirska ze Skarżyska Kamiennego. Para w półfinale pokonała Michała Sekułę oraz Paule Sekułę 7:5 6:1, lecz nie sprostali w finale parze Kevin Masłowski oraz Barbara Maciocha przegrywając 3:6 2:6.

Halowe Mistrzostwa Polski były pierwszą imprezą od prawie roku w której Jakub wystąpił po zakończeniu studiów w Stanach Zjednoczonych i występach w barwie amerykańskiego uniwersytetu Weber State w lidze NCAA. Jego ogromny sukces podczas tych Mistrzostw jest prawdopodobnie jednym z największych w historii gnieźnieńskiego tenisa.

Obecnie Jakub przygotowuje się do występów w lidze niemieckiej w barwach RTC Ratingen 1911. Mecze odbywać się będą w maju i w czerwcu. Potem, Jakub planuje wystąpić w akademickich Mistrzostwach Polski w barwach poznańskiej uczelni WSPiA.

Następnie gnieźnianin będzie próbował swoich sił w zawodowych turniejach rangi ITF Futures z pulą nagród 15 tys. dolarów. W przyszłości Gewert chciałby szkolić młodych tenisistów, dlatego założył swoją szkołę tenisową, którą można znaleźć na facebook’u. Już dzisiaj zaprasza na lekcje tenisa wszystkich adeptów tenisa ziemnego tych początkujących jak i tych bardziej zaawansowanych.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.