http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Gnieźnianin z „Lotniczym Oskarem”!

Wyróżniony Gnieźnianin z „Lotniczym Oskarem”!

W Centrum Konferencyjno – Hotelowym na Wrocławskich Strachowicach noszącym dźwięczną, miłą dla lotników nazwę Orle Gniazdo, w zasobach którego znajduje się unikalny w kraju obiekt Dom Kosmonauty, odbyła się doroczna Gala Klubu Lotników „Loteczka”, którego członkami są osoby z wielu krajów świata, oprócz Polski z: Australii, Austrii, Kanady, Niemiec, Słowacji, Szwecji, USA i Wielkiej Brytanii.


Podczas Gali wręczane jest prestiżowe, wysokiej rangi wyróżnienie: statuetka „Złota Lotka”, będąca swoistym „Lotniczym Oskarem” nadawanym przez Kapitułę za wybitne osiągnięcia sportowe w danym roku lub za całokształt działalności na rzecz lotnictwa. Laureatami zostają powszechnie znani, zasłużeni piloci, skoczkowie spadochronowi, konstruktorzy, naukowcy z różnych dziedzin lotniczych i działacze awiacji.

Każdy z obecnych laureatów po otrzymaniu wyróżnienia ma przywilej zasadzenia własnego pamiątkowego Dębu Chwały w Alei ludzi przestworzy, przed którym na postumencie umieszczana jest tabliczka informacyjna z nazwiskiem i zasługami lotniczymi właściciela dębu.

Zaszczyt ten spotkał gnieźnieńskiego działacza i animatora lotniczego, regionalistę, dokumentalistę i popularyzatora tradycji lotniczych ziemi gnieźnieńskiej i wielkopolskiej, członka Aeroklubu Poznańskiego im. Wandy Modlibowskiej, współzałożyciela Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Sportów Lotniczych im. Ludwika Szajdy, związanego od 1966 r. z Modelarnią Lotniczą RWD – 4 Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej - Krzysztofa Borowiaka, od 2014 roku członka rzeczywistego Klubu Lotników „Loteczka”.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.