Kolejne zwycięstwo Mieszka

Wyróżniony Kolejne zwycięstwo Mieszka

Piłkarze Mieszka wygrali kolejny mecz w ramach rywalizacji czwartoligowej. Tym razem gnieźnianie pokonali w pojedynku wyjazdowym Iskrę Szydłowo 5:3.

Osiem bramek zobaczyli w Szydłowie kibice meczu pomiędzy miejscową Iskrą, a gnieźnieńskim Mieszkiem. Pięć z tych goli strzelili piłkarze z Pierwszej Stolicy Polski, a trzy gospodarze. Pierwszy był autorstwa miejscowych. W 12 minucie Artur Kwiatkowski wykorzystał złe ustawienie obrony Mieszka i pokonał bramkarza Wiktora Beśkę. Mieszkowcy, po trzech minutach wyrównali stan meczu dzięki celnemu trafieniu Damiana Pawlaka. Kolejny gola dla Mieszka padł w 23 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, błąd popełnił Skuza, po czym do siatki skierował piłkę Michał Steinke. W 39 minucie akcja Damiana Pawlaka i Gracjana Goździka doprowadziła do zdobycia czwartej bramki.  Goździk mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce gospodarzy. Wynik pierwszej części ustalił w 44 minucie Pawlak, w sytuacji sam na sam z bramkarzem Iskry.

Druga połowa już tak ciekawa nie była. W grze panował chaos. W 57 minucie arbiter podyktował rzut wolny dla gospodarzy. Precyzyjnym strzałem popisał się Paweł Kotowicz i zrobiło się 4:2. W 62 minucie, po podaniu Marcina Trojanowskiego wprowadzony po przerwie Tomasz Kaźmierczak pokonał bramkarza gospodarzy i było 5:2. Sześć minut później, sędzia meczu podyktował w dość kontrowersyjnych okolicznościach rzut karny dla Iskry. Jego pewnym egzekutorem był Mateusz Górny. Był to ostatni gol meczu, który zakończył się zwycięstwem Mieszka 5:3.

Bramki: Damian Pawlak 2x (15, 44), Michał Steinke (23), Gracjan Goździk (39), Tomasz Kaźmierczak (62) – dla Mieszka, Artur Kwiatkowski (12), Paweł Kotowicz (57), Mateusz Górny z karnego (68) – dla Iskry
Skład Mieszko Gniezno: Wiktor Beśka – Dawid Urbaniak (46 Tomasz Kaźmierczak), Adrian Bartkowiak, Michał Steinke, Miłosz Brylewski – Marcin Trojanowski, Dawid Radomski (58 Marcin Tomaszewski), Tomasz Bzdęga, Gracjan Goździk, Krzysztof Wolkiewicz – Damian Pawlak.

We wtorek  drużynę Mieszka czeka pierwszy mecz na stadionie przy ulicy Strumykowej. O godzinie 17.00 rywalem gnieźnian będzie Unia Swarzędz.