Młodzi i waleczni na macie

Wyróżniony Młodzi i waleczni na macie

W Gnieźnie gościło 60 zawodniczek i zawodników z Wielkopolski podczas IV Otwartych Mistrzostw Gniezna w zapasach dzieci do lat 10 oraz w Mistrzostwach Wielkopolski Ludowych Zespołów Sportowych.

Turniej odbył się na sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie, która cyklicznie gości młodych zapaśników. Najlepszą drużyną został Husarz Gniezno, a kolejne pozycje zajęli – Tęcza Środa Wielkopolska, Ceramik Krotoszyn, Grunwald Plewiska, Unia Swarzędz, UKS Kiekrz.  Ponad to prowadzone były klasyfikacje drużynowe w kategorii wiekowej do lat 10.Pierwsze miejsce  wywalczył gospodarz - KS Husarz Gniezno oraz w kategorii wiekowej do lat 12 Ceramik Krotoszyn.

Pierwszą stolicę Polski Reprezentowało 18 zapaśników, którzy uplasowali się odpowiednio:
- tytuły mistrzowskie wywalczyli – Patryk Remlein, Ignacy Szarzyński, Mateusz Dziadoszek, Matylda Dziadoszek, Jan Skupin.
- srebrne medale zdobyli – Mateusz Kopaczewski, Konrad Sobkowiak, Gabriela Dynaryńska, Eryk Bogucki, Jakub Budny.
- brązowe medale – Antoni Skupin, Jakub Grzelak, Dominik Dynaryński, Alan Woźniak, Mikołaj Budzyński, Alan Bogucki, Hubert Sobkowiak, Kacper Pastwa.

Organizatorami zawodów byli – Wielkopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, Urząd Miasta Gniezna, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolski Związek Zapaśniczy oraz Klub Sportowy Husarz Gniezno.