Porażka pod koszem

Wyróżniony Porażka pod koszem

Koszykarze Sklep Polski MKK Gniezno podejmowali w hali II LO w Gnieźnie w potyczce ligowej Asseco II Gdynia. Po ubiegłotygodniowej wygranej z Treflem, apetyt na kolejny sukces wzrosły. Tym razem niestety, minimalnie lepszymi okazali się koszykarze z Gdyni.

Szanse były, jednak tym razem więcej szczęścia mieli goście z Gdyni, którzy pokonali koszykarzy MKK różnicą zaledwie czterech punktów. Wynik ten wskazuje, że mecz był zacięty i wyrównany. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem remisowym 24:24. Kwarta druga to już większa przewaga gości. Zakończyła się ona 10-punktową przegraną graczy MKK. Trzecia odsłona to dalsze powiększanie przewagi przez Asseco. Jednak po kilku minutach, dzięki skutecznej grze Szymona Budnikowskiego, Daniela Kotwasińskiego, Dariusza Dobrzyckiego i Emila Rau na konto MKK zaczęły być dopisywane punkty. Ostatecznie na 10 minut przed końcem meczu, goście prowadzili 57:66.

Ostatnia odsłona była bardzo nerwowa. Gnieźnianie za wszelką cenę chcieli odrobić straty, a goście utrzymać prowadzenie. Ostatecznie udało się to gościom, choć nie można odmówić determinacji gnieźnianom. Gdyby mecz trwał jeszcze choć minutę, to kto wie, może by było zwycięstwo. A tak minimalna przegrana MKK 80:84.

A już w najbliższy weekend Sklep Polski MKK udaje  się do Torunia. Tam zmierzy się z miejscowym AZS UMK.