http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Mich–Bud Malczewo wygrało turniej charytatywny „Gramy dla Daniela”

Wyróżniony Mich–Bud Malczewo wygrało turniej charytatywny „Gramy dla Daniela”

Z inicjatywy kolegów Daniela z boiska i Tadeusza Tomaszewskiego rozegrano wczoraj na boisku Orlik w Cielimowie turniej szóstek piłkarskich „Gramy dla Daniela”. Celem imprezy charytatywnej było zebranie w ramach zbiórki publicznej środków finansowych na leczenie i rehabilitację Daniela Miętkiewicza, który został bardzo silnie porażony prądem przy usuwaniu skutków nawałnicy.


Patronat Honorowy nad turniejem sprawowała Pani Europoseł Krystyna Łybacka. W turnieju uczestniczyło osiem drużyn z terenu powiatu gnieźnieńskiego. Warto zauważyć, że byli to koledzy z boiska, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II z Gniezna, gdzie Daniel kończył Technikum Elektryczne wspólnie z opiekunem Magdaleną Krawczyk oraz młodzież otwarta na pomoc dla drugiego człowieka w potrzebie. Sędzią głównym imprezy jako wolontariusz był Dariusz Śmiałowski reprezentujący SKFiT „Chrobry – Gniezno”.

W ramach turnieju rozegrano 15 meczy,  najskuteczniejszym strzelcem okazał się z sześcioma trafieniami zawodnik „Chrobrego – Gniezno” Szymon Menz. W finale imprezy „Gramy dla Daniela” spotkały się drużyny Mich – Bud Malczewo i Orkan Działyń. Wygrała ekipa Mich – Bud Malczewo pokonując 1:0 Orkan Działyń.

Końcowa klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:
I miejsce – Mich-Bud Malczewo i puchar Przewodniczącego Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS w Poznaniu Tadeusza Tomaszewskiego,
II miejsce – Orkan Działyń i puchar Wójta Gminy Niechanowo Eugeniusza Zamiar oraz piłkę nożną ufundowaną przez WZ LZS,
III miejsce – 2B Sklep Komputerowy Witkowo i puchar Prezesa Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan Stanisława Dolacińskiego,
IV miejsce – Actimel Team Gniezno i puchar Przewodniczącego Rady Gminy Niechanowo Zdzisława Sikory,
V miejsce – „Chrobry – Gniezno” i puchar Prezesa GLKS „Pelikan” Niechanowo Roberta Prawniczaka,
VI miejsce i puchar Prezesa UKS Niechan Zbyszka Linkiewicza zdobyła drużyna FC „Cieszka” z Gniezna.
Kolejne miejsca zajęły drużyny Fresh Catering Gniezno i Trzuskołoń City. Puchary i medale na zakończenie imprezy wręczyli Tadeusz Tomaszewski, Stanisław Dolaciński oraz Maria Kierzek i Arkadiusz Nowak – radni gminy Niechanowo.

Puchary, medale oraz piłki w turnieju piłkarskim jako nagrody ufundowali Wielkopolskie Zrzeszenie LZS w Poznaniu i Urząd Gminy w Niechanowie oraz Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan.

Turniejowi piłki nożnej towarzyszyła zbiórka publiczna do puszki na leczenie Daniela przy kawie, pysznych wypiekach Pani Marii Kierzek i smacznej grochówce sfinansowanej przez sołtysów gminy Niechanowo.

Część festynową imprezy obsługiwali wolontariusze – sołtysi Maria Kierzek – Malczewo, Renata Małolepsza – Jelitowo, Antoni Rogulski – Trzuskołoń, Marek Jagodziński – Marysin, Stanisław Wiśniewski - Mierzewo, Zenon Kwapich – Żelazkowo, Sylwester Knast - Arcugowo oraz Ewa Kasprzyk z Żelazkowa i Małgorzata Konieczka z Czerniejewa.

Organizatorem turnieju szóstek piłkarskich „Gramy dla Daniela” było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan wspólnie z Wielkopolskim Zrzeszeniem LZS w Poznaniu, Urzędem Gminy w Niechanowie, Społecznym Komitetem „Pomoc dla Daniela” i sołtysami gminy Niechanowo.

Całość niedzielnego grania dla Daniela w Cielimowie prowadzili Tadeusz Tomaszewski, Dariusz Śmiałowski i Maria Kierzek. Łącznie udało się zebrać w ramach wpisowego 900 zł, a do puszki w ramach zbiórki publicznej nr 2017/4117/KS kwotę 643 zł. Tak więc kolejne 1543 zł zasili fundusz przeznaczony na leczenie i rehabilitację Daniela.

Organizatorzy turnieju szóstek piłkarskich planują kolejny turniej piłkarski w hali „Mikołajki dla Daniela”. Przypominamy, że można wesprzeć Daniela przekazując darowiznę na konto: BGŻ S.A. O/Gniezno 29 2030 0045 1110 0000 0229 9550 z dopiskiem „Pomoc dla Daniela” lub pobrać puszkę u Pani Agaty Zybała w Urzędzie Gminy w Niechanowie, tel. 61 429 49 17 i przeprowadzić zbiórkę pieniędzy na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.