Wągrowiec zdobyty! Nielba – Mieszko Gniezno 0:2

Piłkarze Mieszka nie zwalniają tempa. Tym razem pokonali w meczu wyjazdowym, rozgrywanym w ramach rywalizacji ligowej, Nielbę Wągrowiec 2:0.

Mecz z Nielbą Wągrowiec był trzynastym pojedynkiem ligowym Mieszka w tym sezonie. I może ta „trzynastka” była przyczyną tego, że mimo zwycięstwa w Wągrowcu, mecz do łatwych nie należał. Początek meczu był wyrównany. Dopiero w 16 minucie gospodarze mieli szanse na zdobycie bramki. Jednak na swoim miejscu po strzale Marchela był bramkarz Mieszka Wiktor Beśka. Potem na zmiany oba zespoły starały się zdobyć gola. Jednak udało się to dopiero w 40 minucie i to gnieźnianom. Piłkę dośrodkował  z lewego skrzydła Krzysztof Wolkiewicz, a ta spadła na głowę Tomasza Kaźmierczaka, który zdobył pierwszego gola w meczu, a swojego dziesiątego  w tym sezonie. Rezultatem 1:0 zakończyła się pierwsza połowa.

Po zmianie stron gospodarze lekko przycisnęli, ale nie udało im się wypracować sytuacji podbramkowych. W 58 minucie gry czerwoną kartkę otrzymał  kapitan Nielby -  Rafał Leśniewski. Najpierw była to żółta, a potem za dyskusję z sędzią – czerwona. Również żółtą (drugą) a w konsekwencji czerwoną otrzymał zawodnik Mieszka Adrian Bartkowiak. I obie ekipy grały w dziesiątkę. W 83 minucie gry padł drugi dla Mieszka, a zarazem ostatni gol meczu. Jego autorem był Gracjan Goździk.

Skład Mieszko: Wiktor Beśka, Marcin Tomaszewski, Adrian Bartkowiak, Michał Steinke, Miłosz Brylewski, Marcin Trojanowski, Dawid Radomski, Tomasz Bzdęga, Gracjan Goździk (85 Oskar Wegnerski), Krzysztof Wolkiewicz, Tomasz Kaźmierczak (78 Tobiasz Garstka)

Teraz przed podopiecznymi Mariusza Bekasa kolejny pojedynek na własnym stadionie. W sobotę, 28 października o godzinie 15.00, Mieszko podejmować będzie Spartę Oborniki Wlkp.