Mieszko niepokonany jesienią

Wyróżniony Mieszko niepokonany  jesienią

Kolejny mecz ligowy Mieszka tym razem z ze Spartą Oborniki nie przyciągną na trybuny tylu widzów, ile poprzedni. Powodem zapewne był panujący chłód i deszcz. Był to ostatni mecz rundy jesiennej, który rozgrywany był przed własną publicznością.

Pojedynek piłkarzy Mieszko Gniezno ze Spartą Oborniki był ostatnim meczem rundy jesiennej przed własną publicznością. Z tydzień na ostatni mecz wyjazdowy, gnieźnianie udadzą się do Trzcianki. Następnie mieszkowcy na swoim obiekcie rozegrają dwa mecze awansem z rundy wiosennej. Emocji wiec jeszcze do połowy listopada nie zabraknie. A wracając do meczu ze Spartą, toczył się on w fatalnych warunkach atmosferycznych. Zaczynało wiać, było zimno i cały czas siąpił deszcz. Jednak nie przeszkodziło to w osiągnięciu kolejnego sukcesu podopiecznym trenera Bekasa. Ostatecznie pokonali oni gości 4:0.

Pierwszego gola w pierwszej odsłonie meczu zdobył Tomasz Bzdęga, kolejnego Gracjan Goździk i Damian Pawlak. Kropkę nad „i” w drugiej połowie postawił Damian Pawlak. Zwycięstwo wysokie, jednak trzeba oddać gościom, wolę walki zawłaszcza w drugiej połowie pojedynku. Tym zwycięstwem biało–niebiescy powiększyli przewagę nad wiceliderem do 11 punktów i są mistrzem rundy jesiennej. I ciekawostka. Sobotnie spotkanie poprowadzi jako arbiter główny Kevin Behrens zza naszej zachodniej granicy. Niemieckiemu sędziemu pomagali  jako asystenci Sebastian Woźniak oraz rodak sędziego głównego - Lenard Stichnoth. Taka obsada to efekt wymiany sędziowskiej, jaką z jednym z niemieckim związków piłkarskich prowadzi Wielkopolski ZPN.