Red Devils za silny dla Mieszka

Podopieczni trenera Adam Heliasza w ramach szóstej kolejki I ligi grupy północnej podejmowali spadkowicza z futsalowej ekstraklasy - zespół Red Devils Chojnice. Niestety, z tej konfrontacji zwycięsko wyszli goście.

Red Devils Chojnice to znana marka na rynku futsalu w Polsce. Dlatego też mecz tego zespołu z Mieszkiem zapowiadał się interesująco. Faworytem byli goście i to się potwierdziło. Pierwszy gol padł  już w 9 minucie gry. Na swoim koncie to trafienie zapisał Vitaliy Kolesnik. Drugie celne trafienie dla gości miało miejsce w 17 minucie. Tu, ze zdobycia gola cieszył się Przemysław Laskowski. Przed przerwą gnieźnianom udało się zdobyć bramkę kontaktową, i, jak się później okazało, honorowego gola. Strzelcem tej bramki był Marcin Greser.

Po zmianie stron, kolejne dwie bramki na swoim koncie zapisał spadkowicz z futsalowej ekstraklasy. W 28 minucie piłka wpadła do siatki po precyzyjnym uderzeniu Przemysława Laskowskiego. Ostatni gol meczu padła w 30 minucie. Tu wspaniałym strzałem z daleka popisał się Jakub Mączkowski. Gnieźnianie w ostatnich minutach wycofali swojego bramkarza, jednak to nic nie dało. Bramka już nie padła i Mieszko przegrał 1:4.

Skład Mieszko Gniezno: Kasprzyk – Bereźnicki, Ignaczak, Daszczuk, Greser – Kaźmierczak, Słowiński, Marcinkowski, Banasik, Polus, Heliasz, Chełmikowski.