http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

W Witkowie Niepodległość świętowali na sportowo i charytatywnie dla Daniela

Wyróżniony W Witkowie Niepodległość świętowali na sportowo i charytatywnie dla Daniela

Za nami III edycja Turnieju Niepodległości w Halowej Piłce Nożnej „Z Orlika na Halę” Witkowo 2017, to tradycyjnie organizowana przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „RAZEM”. Turniej zorganizowano z okazji rocznicy 11 listopada 1918 roku. Zawody mają na celu uczczenie Narodowego Święta Niepodległości oraz uświadomienie młodzieży znaczenia, jakie dla naszej Ojczyzny miały wydarzenia z 1918 roku.


Do rywalizacji w turnieju piłkarskim przystąpiło aż 16 drużyn, które podzielono na cztery grupy, łącznie w turnieju uczestniczyło 160 osób. Turniej na fazie grupowej zakończyli: Pizzeria Torttuga, Czerniejewo, Auto-Rataj, Syljar Symix Gniezno, Dampol, Piekarnia Glanc AC 97 i Martom. Turniej na ćwierćfinałach zakończyli: Elgromm, 2B Sklep Komputerowy, Locus Team oraz JAH Team.

Zwycięzcą w III Niepodległościowym Turnieju w Halowej Piłce Nożnej „Z Orlika na Halę” została drużyna Kopcup.pl. II miejsce - Amigos – Gramy dla Daniela, III miejsce - Manufaktura tortów i ciast, a IV miejsce - Ann-Just Gniezno

Nagrody indywidualne:
- Najlepszy zawodnik: Mikołaj Mazurkiewicz (Amigos)
- Najlepszy bramkarz: Jakub Szczepaniak (Kopcup.pl)
- Król strzelców: Krystian Dylewski (Kopcup.pl)
- Najlepszy młodzieżowiec: Kacper Boczkowski (Locus Team)
- Najlepszy z najstarszych: Marcin Sterling (Piekarnia Glanc AC 97)
- Najpiękniejszy gol: Kacper Boczkowski (Locus Team)
- Najwaleczniejszy zawodnik: Dominik Jabłkiewicz (Manufaktura tortów i ciast)
- Najwaleczniejsza drużyna: Auto-Rataj

Rywalizacji w turnieju sportowym  towarzyszył konkurs plastyczny zatytułowany „Biało-Czerwone barwy niezwyciężone”. W którym wzięli  udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Podczas turnieju nagrodzono autorów najlepszych prac. Osoby wyróżnione otrzymały nagrody książkowe i inne gadżety. Za pośrednictwem Internetu zorganizowano również głosowanie na najlepszą pracę według publiczności. Wygrywała ta, która otrzymała najwięcej polubień na Facebooku, nagrodą była kamera.

W Trakcie turnieju przeprowadzono także zbiórkę publiczną środków finansowych na leczenie i rehabilitację zawodnika drużyny Amigos Daniela Miętkiewicza, który został bardzo silnie porażony prądem przy usuwaniu skutków po sierpniowych nawałnicach.

- Turniej ma wymiar nie tylko sportowy ale również patriotyczny i doskonale wpisuje się w tradycje obchodów Święta Niepodległości , po wielu  latach zaborów nasz kraj odzyskał wolność więc jest to święto bardzo radosne a naszym celem jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży pozytywnych wartości – mówi Andrzej Kwapich, prezes Stowarzyszenia RAZEM

Turniej odbył się w sobotę w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Czerniejewskiej w Witkowie. Sportowa rywalizacja, wspaniała atmosfera i atrakcyjne nagrody pozostaną na długo w pamięci uczestników turnieju. Partnerami zawodów był Samorząd Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Samorząd Gminy Witkowo.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.