http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Jest nowy sponsor Startu Gniezno!

  • Napisane przez Wojciech Orłowski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Jest nowy sponsor Startu Gniezno!

Car Gwarant Start Gniezno – pod taką nazwą będzie występować drużyna żużlowa z Pierwszej Stolicy Polski w rozgrywkach 1 ligi w nowym sezonie. Z naszych wyliczeń wynika też, że nowy sponsor wspomógł klub kwotą ok. 300-400 tysięcy złotych. Powoli dobiega również końca okienko transferowe i we wtorek najpóźniej powinniśmy poznać nazwiska nowych zawodników, którzy dołączą do drużyny dowodzonej przez Rafaela Wojciechowskiego.


Car Gwarant - to firma łódzka, która istnieje od 2014 roku, a od roku weszła na rynek ogólnopolski. Działa w branży samochodowej, gdzie pośredniczy w zakupach pomiędzy salonami oraz komisami, a osobami kupującymi. Co jednak najważniejsze, nowy sponsor Startu Gniezno już zapowiada chęć nawiązania dłuższej współpracy. – W tej chwili mamy podpisana roczną umowę z opcją przedłużenia tej współpracy do lat trzech – mówi Krzysztof Grabarczyk, właściciel firmy Car Gwarant, który podpisał dziś umowę z klubem żużlowym Start Gniezno. – Dlaczego żużel? Z jednej strony zajmujemy się motoryzacją, a Start Gniezno to też jest motoryzacja, a my chcemy wspierać i żużel, i inne dyscypliny sportu. Z drugiej strony to też jest dla nas fajny rejon, jest dużo komisów i jest dużo nowych możliwości dla nas tutaj – dodaje.

- Liczymy na to, że nasza współpraca będzie rzeczywiście się rozwijać, a same negocjacje nie były długie, bo dwie firmy były bardzo zainteresowane tą współpracą. Na pewno zwiększy się budżet, jakim teraz będziemy dysponować, a to nam pozwoli podejść do nowego sezonu z troszeczkę chłodniejszą głową – uważa Tomasz Wojciechowski, prezes GTM Start Gniezno. – Myślę, że już w nowym tygodniu będziemy dla kibiców mieć małą niespodziankę – zapowiada prezes.

Klub ma także wkrótce rozpocząć nową ofensywę marketingową, która będzie nastawiona na jeszcze większe i skuteczniejsze pozyskiwanie sponsorów. – Ten budżet wzrośnie o 100 proc. My rok 2017 przejechaliśmy na poziomie 1.200.000 – 1.300.000 i teraz budżet ok. 2.600.000 jest planowany na rok 2018 – zdradza Bartosz Kapczyński, koordynator ds. marketingu w Starcie Gniezno. – Cały czas szukamy nowych sponsorów, a to wiąże się z różnymi wyjazdami i spotkaniami, ale dziś mamy pierwszy tego efekt. Niedługo wychodzimy z nową ofensywą marketingową i już mogę powiedzieć, że szczegóły nowych zasad podjęcia z nami współpracy są na naszej stronie internetowej. Mamy ciekawe propozycje współpracy dla naszych potencjalnych partnerów handlowych – podkreśla B. Kapczyński.

Na razie klub ma już uzgodnione warunki dalszej współpracy z ósemką zawodników. –Do tej siódemki, która wywalczyła nam awans dołącza młodzieżowiec z Ostrowa Wielkopolskiego – Maksymilian Bogdanowicz, 19-latek. Teraz zostają drobne szczegóły do dopracowania z dwoma lub trzema zawodnikami rezerwowymi. Krzysztof Jabłoński jest nadal trenerem, ma umowę do końca lutego, a potem najprawdopodobniej pojawi się nowy trener, to jednak ogłosimy w grudniu – mówi Rafael Wojciechowski, menadżer sportowy w GTM Start Gniezno. – Krzysztof Jabłoński nie musi kończyć współpracy w klubie, bo ja nadal bym chciał, żeby pracował z tymi dziećmi w wieku 6-11 lat, które jeżdżą na Pitbike’ach i być może będzie nadal naszym zawodnikiem, ale teraz musi podjąć decyzję. My przedstawiliśmy jemu naszą ofertę – dopowiada.

Jaką kwotą sponsor wsparł Start Gniezno? Ta informacja jest oczywiście objęta tajemnicą handlową, ale udało się nam doliczyć, że jest to kwota ok. 300-400 tysięcy złotych. - Dziś możemy cieszyć się, że w klubie pojawia się nowy sponsor tytularny. To jest największy chyba sponsor w historii tego klubu. Wsparcie finansowe, jakie otrzymaliśmy to nie jest może połowa budżetu, ale jakieś kilkanaście procent naszego całego budżetu na rok 2018 – opowiada R. Wojciechowski, sternik klubu z Pierwszej Stolicy Polski i to stąd nasze wyliczenia. - Niektóre kluby już mają kontrakty  z zawodnikami popodpisywane, a nie mają jeszcze sponsorów, a my mamy i z tego się dziś właśnie cieszymy – podsumowuje.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.