http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Jest kolejny transfer do Startu Gniezno!

  • Napisane przez Wojciech Orłowski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Jest kolejny transfer do Startu Gniezno!

Dzień przed końcem okienka transferowego w lidze żużlowej działacze GTM Start Gniezno zakontraktowali nowego zawodnika zagranicznego. Ten kontrakt najprawdopodobniej zamknie budowanie zespołu sportowego na rok 2018.


Do klubu powraca Kim Nilsson. To szwedzki żużlowiec, który już reprezentował barwy Startu Gniezno w 2014 roku. Sportowiec pochodzi ze Sztokholmu, urodził się 4 lutego 1990 roku, a na żużlu zawodowo zaczął ściga się w 2006 roku.

Kim Nilsson wystąpił w 2014 roku zaledwie w trzech meczach Startu Gniezno. Na stadionie miejskim przy ulicy Wrzesińskiej miał okazję wystąpić wtedy dwukrotnie: 22 czerwca 2014 roku w meczu z Polonią Bydgoszcz wywalczył 6 punktów (Start – Polonia 52:38) i 14 września ze Stalą Rzeszów również uzbierał 6 punktów (Start – Stal 34:56).

W zakończonym właśnie sezonie Kim miał okazję startować w lidze szwedzkiej oraz lidze angielskiej. Na zapleczu rodzimych rozgrywek w klasyfikacji indywidualnej był drugim żużlowcem według średniej biegopunktowej. Na Wyspach Brytyjskich był liderem Leicester Lions, które zajęło ostatecznie ósme miejsce w tabeli ligowej i niestety opuściło Premiership.

Z nowego nabytku zadowolony jest Rafael Wojciechowski – menadżer sportowy w GTM Start Gniezno: - To jeden z czołowych zawodników młodego pokolenia ze Szwecji, który notuje dobre występy w tamtejszej lidze – mówi Rafael Wojciechowski. - Jak do tej pory nie miał okazji do zaprezentowania pełni swoich umiejętności w lidze polskiej. Ten zawodnik może jednak okazać się jednym z odkryć, jeśli chodzi o I ligę. Przy odpowiednim przygotowaniu jest stać go na to, aby należeć do postaci wyróżniających się – dodaje sternik gnieźnieńskiego klubu żużlowego.

W kadrze Startu Gniezno na nowy sezon znaleźli się: Mirosław Jabłoński, Adrian Gała, Marcin Nowak, Oliver Berntzon, Eduard Krcmar, Norbert Kościuch, Damian Stalkowski, Maksymilian Bogdanowicz, Jurca Pavlic i Kim Nilsson. - W ten sposób, jako pierwsi spośród zespołów 1 Ligi Żużlowej kończymy budowę drużyny na przyszły sezon. Główny skład mamy już zamknięty, ale być może jeszcze podpiszemy jeden lub dwa kontrakty warszawskie. Odpowiednie umowy zawarte zostaną także z dwójką naszych nowych wychowanków, którzy pod koniec sezonu zdali egzamin na licencję – zauważa R. Wojciechowski.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.