http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Samuraj Gniezno podsumował rok 2017

  • Napisane przez Wojciech Politowicz
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Samuraj Gniezno podsumował rok 2017

Akademia Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno podsumowała 2017 rok. Rok fantastyczny pod względem sportowym, który zaowocował wywalczeniem 42 medali zarówno w imprezach rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej jak również rangi europejskiej i światowej. Z pewnością usłyszano o naszym Klubie i naszym Mieście w całej Polsce oraz w Rumunii, gdzie dwie reprezentantki naszego miasta: Klaudia Piórek i Aleksandra Politowicz walcząc z orzełkiem na piersiach zdobywały medale Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata.


Ale po kolei według statystyk:
- zawody rangi wojewódzkiej (Puchar Wielkopolski w Karate Tradycyjnym – Gniezno, Eliminacje do Mistrzostw Polski – Września, Strefowe Eliminacje do Mistrzostw Polski – Piła). Razem 19 medali w tym: 8 złotych, 6 srebrnych i 5 brązowych.
- zawody rangi ogólnopolskiej (Mistrzostwa Polski – Zamość, Puchar Polski Dzieci – Łódź, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Ozorków, Puchar Pomorza – Szczecin). Razem 11 medali w tym: 2 złote, 1 srebrny i 8 brązowych.
- zawody międzynarodowe (Puchar Mistrza – Wrocław). Razem 4 medale w tym: 1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy.
- zawody rangi europejskiej (Puchar Europy Dzieci – Lublin i Mistrzostwa Europy – Lublin, Kluż Napoka Rumunia). Razem 4 medale w tym: 1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe.
- zawody rangi światowej (Mistrzostwa Świata – Kluż Napoka Rumunia). Razem 4 medale w tym: 1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy.

Razem 42 medale w tym: 13 złotych, 12 srebrnych i 17 brązowych.

W zawodach rangi europejskiej nasz Klub i nasze Miasto oraz Polskę z powodzeniem reprezentowały i medale wywalczyły: Wiktoria Łuczyńska, Joanna Piórek, Klaudia Piórek i Aleksandra Politowicz.
W
zawodach rangi światowej (Mistrzostwa Świata w Rumunii) nasz Klub i nasze Miasto oraz Polskę z powodzeniem reprezentowały i medale wywalczyły: Klaudia Piórek i Aleksandra Politowicz.

Serdeczne podziękowania i gratulacje należą się zawodniczkom i zawodnikom AKT Samuraj Gniezno, również tym którym nie udało się zdobyć medali, bo oni także z podniesioną głową walczyli reprezentując nasz Klub i Miasto w wielu zawodach. Ogromne podziękowania należą się trenerom, a w szczególności Senseiowi Andrzejowi Zarzecznemu (4 Dan), który od lat pracuje dla AKT Samuraj Gniezno i dzięki któremu możemy się dzisiaj pochwalić Mistrzyniami oraz Wicemistrzyniami Europy i Świata, a także Senseiowi Radosławowi Tomczakowi i Senseiowi Tomaszowi Majchrzakowi.

Jak widać z powyższych wyników treningi w Akademii Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno przynoszą nie tylko możliwości ruchu, poznawania wschodnich sztuk walki czy nauki odpowiedniego zachowania, ale również namacalne dowody w postaci zdobywanych krążków.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.