http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Weekend tenisistów stołowych

  • Napisane przez Maciej Maciejewski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Weekend tenisistów stołowych

Sezon w tenisie stołowym w pełni. W sobotę rozgrywane były kolejne mecze ligowe drużyn Stelli Niechan Gniezno. Zespół pań grał w Gdańsku, natomiast panowie w Gnieźnie.


Drużyna Stelli, grająca w I lidze, przegrała w gdańsku z liderem tabeli MRKS Gdańsk 2:8. Zespół gospodyń był zdecydowanym faworytem. Kilka pojedynków było bardzo wyrównanych. Punkty dla Stellistek  zdobyły Magda Wysocka i debel: Paulina Nowacka i Magda Wysocka. Gnieźnieński zespół  grając nadal bez podstawowej zawodniczki – Moniki Jacek będzie do końca walczył o utrzymanie się w elicie drużyn pierwszoligowych. Decydujące będą mecze z drużynami: Hals Warszawa i Champion Police.

Kolejne mecze Stellistki  zagrają 9 i 10 lutego w Łomży i Białymstoku.

Natomiast męska drużyna podejmowała w pierwszej rundzie rewanżowej zespół MKTS Opalenica. Zespół Stelli jest osłabiony brakiem swojego najlepszego zawodnika – Jakuba Różaka, który rozpoczął służbę wojskową i do przysięgi nie będzie mógł uczestniczyć w treningach i zawodach. Brak Jakuba Różaka był wyraźnie zauważalny. I tak Stella po dramatycznej walce przegrała 4:6, chociaż Dariusz Sałamaszek miał piłki meczowe . Punkty dla zespołu zdobyli: Dawid Balcerzak - 2, Filip Kujawa - 1, Dariusz Sałamaszek - 1. Po tym meczu Stella zajmuje czwarte miejsce w rywalizacji ligowej.

W niedzielę natomiast w Poznaniu odbywał się Turniej Grand Prix Seniorów. Klasę pokazała Paulina Nowacka, pewnie wygrywając wszystkie pojedynki. Tym samym Paulina awansowała do finałów ogólnopolskich, które odbędą się w Łomży 26-28 stycznia. Trzecie miejsce w tym turnieju zajęła Agata Klabińska, a piąta była Magda Wysocka.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.