http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Najlepsze zawodniczki, najlepsza drużyna – podsumowanie Grand Prix Trzemeszna

Wyróżniony Najlepsze zawodniczki, najlepsza drużyna – podsumowanie Grand Prix Trzemeszna

W minioną sobotę odbyła się ostatnia odsłona Grand Prix Trzemeszna w biegach. Podobnie jak w poprzednich etapach tak i tym razem przeprowadzona została rywalizacja w biegu na dystansie 10 km oraz zawody w nordic walking na odcinku 5,5 km.


Start i meta usytuowane były w Ośrodku Wypoczynkowym „Jutrzenka” w Gołąbkach a trasy biegów wiodły malowniczo położonymi leśnymi ścieżkami.

IV edycja tej sportowej inicjatywy składała się tradycyjnie z czterech etapów (4 listopada, 9 grudnia, 13 stycznia i 4 lutego). Aby zostać ostatecznie sklasyfikowanym w całym cyklu, należało wziąć udział w trzech kolejkach. Wśród zawodników nie zabrakło oczywiście reprezentantów Kijkowego Trzemeszna, którzy spisywali się doskonale w poszczególnych odsłonach jak i w końcowym rozrachunku Grand Prix.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet w kategorii nordic walking zajęła Agnieszka Kędzierska. Druga lokata przypadła w udziale Kamili Kolberg. Wysoko zostały sklasyfikowane pozostałe trzemesznianki – Angelika Płachcińska (V), Marzena Stankowska (VI), Małgorzata Szczudlik (VII), Magdalena Krzyżaniak – Świątek (X), Magdalena Sosnowska (XI) oraz Iwona Wiśniewska (XII). W kijkowej rywalizacji wzięło udział ogółem 36 osób, w tym 24 zawodników zaliczyło wymaganą ilość startów.

Poza regulaminowymi nagrodami organizatorzy przygotowali kilka dodatkowych wyróżnień. Tym samym sprawili wszystkim miłą niespodziankę. Pamiątkowe puchary trafiły do rąk najlepszych trzemesznianek i trzemesznian. W kategorii nordic walking na podium ponownie stanęły – Agnieszka Kędzierska i Kamila Kolberg a dołączyła do nich Angelika Płachcińska. Nagrodzono także najlepsze drużyny Grand Prix. Okazałe trofeum stało się własnością „Kijkowego Trzemeszna” – bezkonkurencyjnej kijkowej ekipy.

Głównym organizatorem Grand Prix była Fundacja Aktywne Trzemeszno.

Szczegółowe wyniki dostępne na www.maratonczykpomiarczasu.pl/wyniki

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.