Klęska Mieszka

Piłkarze Mieszka Gniezno rozegrali mecz sparingowy z zespołem Sokoła Kleczew. Pojedynek rozgrywany był przy przenikliwym chłodzie na górnym boisku przy Strumykowej. Z tego sprawdzianu zwycięsko wyszli gracze Sokoła, którzy pokonali jedenastkę trenera Mariusza Bekasa aż 6:1.

Pojedynek pomiędzy Sokołem Kleczew a gospodarzami - zespołem Mieszko Gniezno przebiegał pod dyktando gości. Gracze Sokoła przez cały mecz dominowali, piłkarze Mieszka sprawiali zmęczonych, bez większej chęci do gry.  W pierwszej połowie momentem zwrotnym była 39 minuta, kiedy to przy stanie 1:0 dla Sokoła, sytuacji sam na sam z bramkarzem gości nie wykorzystał Damian Pawlak. Po tej akcji, a przed gwizdkiem na przerwę goście trafili do bramki Mieszka jeszcze dwa razy.

Przy stanie 3:0 dla przyjezdnych rozpoczęła się druga połowa, która nie zmieniła obrazu gry. W 60 minucie Marcel Koziorowski strzałem po ziemi zdobył czwartego gola. Trzy minuty potem Damian Garstka faulował gracza Sokoła i sędzia podyktował jedenastkę. Skutecznym egzekutorem był Jakub Groszkowski. W 76 minucie Dawid Urbaniak nieprzepisowo zatrzymywał rywala w polu karnym i kolejny skuteczny karny dla gości. Gola honorowego z rzutu wolnego w 86 minucie gry zdobył Damian Pawlak.

Ostatecznie Sokół Kleczew pokonał Mieszko 6:1. Jest to najwyższa porażka gnieźnian od 4 października 2014 roku.

Skład Mieszka: Wiktor Beśka (46 Dominik Nowicki) - Michał Dreczkowski (46 Marcin Tomaszewski), Adrian Bartkowiak (46 Dawid Urbaniak), Michał Steinke, Miłosz Brylewski (46 Damian Garstka) - Marcin Trojanowski (70 Michał Dreczkowski), Dawid Radomski, Taras Maksymiv (46 Filip Kruczyński), Tomasz Bzdęga, Krzysztof  Wolkiewicz, Damian Pawlak.

W najbliższą środę, 14 lutego drużynę Mieszka czeka kolejny zimowy sprawdzian. O godzinie 15.00 w Grodzisku Wielkopolskim rywalem podopiecznych trenera Bekasa będzie Rozwój Katowice.