Porażka MKK w Pelplinie

Wyróżniony Porażka MKK w Pelplinie

Nie powiodło się tym razem koszykarzom zespołu Sklep Polski MKK Gniezno w Pelplinie. W pojedynku ligowym przegrali z miejscowym zespołem Decka różnicą aż 26 punktów.

Kolejny mecz w ramach rozgrywek 2 ligi koszykówki mężczyzn zespół Sklep Polski MKK Gniezno rozegrał w Pelplinie. Podejmowany był przez zespół tamtejszej Decki. Faworytem tego pojedynku byli gospodarze. Nie przegrali w tym sezonie żadnego meczu w swojej hali. Tak też stało się i tym razem. Gnieźnianie musieli uznać wyższość graczy z Pelplinie. Schodzili po czterech kwartach jako pokonani i to w stosunku 56:82.

Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanego prowadzenia gospodarzy. Wygrali oni pierwsza kwartę 24:11 a drugą 17:12. W połowie meczu prowadzili już różnicą 18 punktów. Po zmianie stron gnieźnianie zabrali się do odrabiana start.  Trzecią kwartę wygrali 23:16. Ostatnia odsłona meczu okazała się jednak fatalna dla MKK. Podopieczni trenera Konowalskiego przegrali ją 10:25, a cały mecz 56:82.

Punkty dla Sklep Polski MKK Gniezno zdobyli: Szymon Budnikowski – 13,  Dariusz Dobrzycki – 10, Marek Sobkowiak – 9, daniel Kotwasiński i Piotr Golasiński po 6, Filip Andrzejewski i Karol Tyborowski po 5, Piotr Leśniczak -2.

Kolejne spotkanie zespół Sklep Polski MKK Gniezno rozegra w najbliższą sobotę z zespołem Biofarm Basket w Suchym Lesie.