http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Trzemesznianki z sukcesami w Poznaniu

Wyróżniony Trzemesznianki z sukcesami w Poznaniu

Pięć reprezentantek „Kijkowego Trzemeszna” wybrało się w minioną sobotę do Poznania, aby wziąć udział w IV Biegu Walentynkowym. Poza rywalizacją nordic walking na pięciokilometrowym odcinku, w ramach imprezy odbyły się biegi na dystansie 5 i 10 km. Trasy poprowadzono ścieżkami nad jeziorem Rusałka a pokonać je można było indywidualnie lub w parach.


Na starcie do marszu z kijkami stanęło 91 zawodników, w tym 64 kobiety. Dzięki dobrym wynikom, trzemesznianki zostały wysoko sklasyfikowane, zarówno w kategorii open jak i wśród kobiet. Na drugim stopniu podium stanęła Agnieszka Kędzierska, która na pokonanie dystansu potrzebowała 34,19 min. W klasyfikacji generalnej zajęła piąte miejsce. Trzecia lokata w kategorii kobiet przypadała w udziale Kamili Kolberg. Uzyskany przez nią czas 34,39 min. dał jej siódmą pozycję na końcowej liście. Czwartą kobietą w kijkowych zmaganiach była Angelika Płachcińska, która z wynikiem 34,40 min. uplasowała się tuż za klubową koleżanką. Marzena Stankowska przebyła trasę w 37,46 min. Umożliwiło jej to zajęcie szóstego miejsca wśród pań i XVI w klasyfikacji generalnej.

„Kijkowe Trzemeszno” miało też swoją przedstawicielkę w biegu na dystansie 5 km. W stawce 267 biegaczy Małgorzata Szczudlik (czas 24,42 min.) zajęła wysokie 49 miejsce. Wśród kobiet była siódma.

Szczegółowe wyniki i galerie – www.biegwalentynkowypoznan.pl

Zawodnikom z pewnością przeszkadzało błoto, które pojawiło się na trasie. Fakt ten jednak nie zniechęcił rywalizujących do licznego startu i świetnej zabawy. Organizatorem IV Biegu Walentynkowego był „Maratończyk” Maciej Łucyk, Maratończyk Pomiar Czasu Anna Kulikowska oraz Klub Biegacza „Maratończyk” Poznań.

Warto nadmienić, iż ta impreza wchodzi w skład Grand Prix Poznania. Pozostałe biegi do zaliczenia to:
- Bieg Zajączka Wielkanocnego – 31 marca
- Nocny Bieg Świętojański – 23 czerwca
- Bieg Mikołajkowy – 1 grudnia

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.