http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Dwie pary z identycznym dorobkiem punktowym!

Wyróżniony Dwie pary z identycznym dorobkiem punktowym!

Około 90 procent gier karcianych, to gry indywidualne – każdy gra dla siebie, tak jest na przykład w tysiącu czy popularnej w Gnieźnie „bośce”. Natomiast brydż, jak sama nazwa wskazuje (ang. bridge – most, pomost) jest grą pary przeciwko parze. Mamy z partnerem wspólne karty, choć ich wzajemnie nie widzimy, wspólnie podejmujemy decyzje o ostatecznym kontrakcie i wspólnie odpowiadamy za wynik rozdania. To dwuosobowa praca zespołowa. W licytacji, czyli deklarowaniu zobowiązań, jak i w trakcie rozgrywki, szczególnie w obronie, musimy z partnerem nadawać na tych samych „falach” – rozumieć się, współpracować, a nie wzajemnie sobie przeszkadzać.


Po raz kolejny w tym roku, w miniony poniedziałek 26 lutego każda z 14 startujących w turnieju par reprezentujących sekcje brydża sportowego, Gorzowa, Poznania, Rogowa, Trzemeszna, Wrześni i Gniezna rozegrało w restauracji Leo libra 27 wygenerowanych przed turniejem z systemu Bridge Spider (Pajączek) rozdań. Turniej rozgrywany był na zapis maksymalny - najbardziej popularne zawody brydżowe w kraju. Turniej był bardzo ciekawy, gdyż wiele rozdań wymagało wielkiej koncentracji zwłaszcza w rozgrywce. W rywalizacji najskuteczniejsze okazały się dwie pary: Robert Góralczyk – Mirosław Jankowski (niezrzeszeni) i Leszek Nowakowski – Andrzej Przybylski (Lokator Gniezno), które z wynikiem 57,72 procent zajęły pierwsze miejsce. Trzecie miejsce  z rezultatem 56,79 procent zajął para  Adam Kozłowski  (KART-EL Gorzów) – Piotr Stefański (Forta Rogowo). Czwartą pozycję, nagrywając 54,94 procent zajęła para Roman Kujawski – Marek Wojciechowski (Admira Poznań) a piątą z rezultatem 54,01 duet Andrzej Chudy - Marek Piechociński (Chaos Gniezno). Szóste miejsce z rezultatem 53,40 procent zajął niezrzeszony duet Wojciech Kordys - Roman Kubacki a siódme z wynikiem 52,79 procent para Wojciech Kus – Mieczysław Łebedyński (Lokator) Kolejną, ósmą pozycję z rezultatem 50,93 procent zajęła para Alojzy Lewandowski (PAB Poznań/Trzemeszno) – Andrzej Winnowicz (Lokator).

Dziesiąty, tegoroczny turniej brydżowy par – również na zapis maksymalny - rozegrany zostanie w najbliższy poniedziałek, 5 marca o godz. 17.15 w restauracji Leo Libra przy ulicy Spichrzowej 2. Będzie to turniej, z którego zwycięzca zakwalifikuje się do Finału Mistrzostw Wielkopolski Par Open. Stowarzyszenie Gnieźnieński Brydż – organizator turniejów w Gnieźnie - zachęca „kółkowiczów” do wzięcia udziału w turniejach brydżowych, w których można przede wszystkim podnieść swoje umiejętności. W turnieju mile widziani będą gracze znających zasady gry w brydża a zwłaszcza uczniowie szkół, studenci gnieźnieńskich uczelni, oraz  brydżyści, którzy swego czasu grywali w brydża w czasie szkolnym i studenckim.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.