http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Pierwsze Urodziny „Kijkowego Trzemeszna”

  • Napisane przez Marzena Stankowska
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Pierwsze Urodziny „Kijkowego Trzemeszna”

W restauracji Czeremcha w Trzemesznie w miniony wtorek odbyło się spotkanie z okazji pierwszej rocznicy powołania do życia „Kijkowego Trzemeszna” – zespołu entuzjastów nordic walking.


W uroczystości udział wzięła spora grupa miłośników tej aktywności fizycznej a także zaproszeni goście – Burmistrz Trzemeszna Krzysztof Dereziński, Przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Peno, Sekretarz Gminy Edyta Kubiak oraz Dyrekcja Gimnazjum w Trzemesznie Sławomir Kupś i Danuta Derezińska. Z zaproszenia skorzystały również osoby, które od lat bezinteresownie wspierają organizację „Trzemeszeńskiego Marszu po Zdrowie” czyli Otwartych Mistrzostw Trzemeszna w nordic walking. Warto w tym miejscu dodać, iż 1 maja tego roku odbędzie się już siódma edycja tych zawodów.

Wszystkich przywitała Justyna Stankowska, która serdecznie podziękowała za tak liczne przybycie. W kilku słowach opowiedziała jak z nieśmiało kiełkującej myśli narodził się pomysł – najpierw na zawody a następnie na stworzenie kijkowej drużyny. Mocno jednak podkreśliła ważną kwestię, że nie doszłoby do realizacji tych zamierzeń gdyby nie ludzie – ich pasja, życzliwość, zaangażowanie i zwykłe chęci.

Urodzinowe obchody rozpoczęto od krótkiego podsumowania rocznej działalności grupy, która pochwalić się może niezłym dorobkiem. Trzemeszeński team nordic walking zanotował na swoim koncie 37 startów. Najwięcej mają za sobą Agnieszka Kędzierska (33), Kamila Kolberg (28) i Marzena Stankowska (24) oraz Iwona Wiśniewska (22), Angelika Płachcińska i Arkadiusz Kędzierski (15), Małgorzata Szczudlik (14), Maria Nowicka (13), Magdalena Rosińska i Magdalena Sosnowska (11). Najbardziej utytułowaną zawodniczką jest A. Kędzierska, która stawała na podium 27 razy, na drugim miejscu K. Kolberg – 19 razy na podium i A. Kędzierski – 7 razy. Pojedynczymi, ale równie ważnymi sukcesami poszczycić się mogą także – Magdalena Rosińska, Angelika Płachcińska, Marzena Stankowska, Iwona Łaniecka von Gierschewski, Danuta Grzegorek, Magdalena Paczkowska i Justyna Stankowska.

Działalność „Kijkowego Trzemeszna” to nie tylko udział w rywalizacji sportowej. Członkowie zespołu mocno stawiają na takie ważne elementy jak zdrowie, zabawa, integracja i pomoc innym. W związku z tym spotykają się na wspólnych treningach oraz chętnie uczestniczą w zawodach i akcjach o charakterze charytatywnym i sami podejmują takie inicjatywy.

Jak przystało na urodziny – były życzenia, podziękowania i gratulacje oraz tort. Miłą niespodziankę sprawili przedstawiciele władz samorządowych. Pod adresem „Kijkowego Trzemeszna” skierowali mnóstwo ciepłych słów, podkreślając przede wszystkim ogromny wkład w promocję miasta. Okolicznościowe grawertony trafiły do drużyny oraz na ręce Agnieszki i Arkadiusza Kędzierskich a także Kamili Kolberg.

Agnieszka Kędzierska w imieniu osób tworzących „Kijkowe Trzemeszno” podziękowała Marzenie i Justynie Stankowskim za ogromne zaangażowanie w działalność grupy.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.